Administracyjne postępowanie egzekucyjne z należności pieniężnych

dc.abstract.enThe subject of my diploma project refers to scope of enforcement proceedings in administration. The administrative enforcement proceedings are applicable to administrative claims and are regulated by the Act on Administrative Enforcement Proceedings of 1966. Definition and disclosure of enforcement is presented in the first chapter.The second chapter examines all principles and measures of enforcement proceedings are described in detail. These rules refer to the total scope of enforcement proceedings in administration and are present at every stage of this proceeding. Next chapters are devoted to enforcement proceedings and participants in these proceedings. Finally costs of the administrative enforcement proceedings are analysed.pl
dc.abstract.plW niniejszej pracy poruszono kwestie dotyczące egzekucji administracyjnej z należności pieniężnych. Celem pracy jest przybliżenie trybu postępowania wierzycieli należności pieniężnych przy podejmowaniu czynności zmierzających do zastosowania środków egzekucyjnych.Analizowano fundamentalne elementy omawianego postępowania. Praca została podzielona na 10 rozdziałów, które przybliżają m.in. kwestie związane z obowiązkami prawnymi podlegającymi egzekucji, czynnościami poprzedzającymi wszczęcie egzekucji i jej prowadzenie. Przedstawione zostały normy prawne egzekucji administracyjnej oraz jej koszty.pl
dc.affiliationWydział Prawa i Administracjipl
dc.contributor.advisorKnysiak-Sudyka, Hanna - 128939 pl
dc.contributor.authorSkupień, Weronikapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WPA3pl
dc.contributor.reviewerKnysiak-Sudyka, Hanna - 128939 pl
dc.contributor.reviewerGolęba, Anna - 129456 pl
dc.date.accessioned2021-12-22T22:33:21Z
dc.date.available2021-12-22T22:33:21Z
dc.date.submitted2021-12-21pl
dc.fieldofstudyadministracjapl
dc.identifier.apddiploma-155007-209514pl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/285994
dc.subject.enenforcement proceedings in administration, administrative claimspl
dc.subject.plAdministracyjne postępowanie egzekucyjne, należności pieniężnepl
dc.titleAdministracyjne postępowanie egzekucyjne z należności pieniężnychpl
dc.title.alternativeAdministrative enforcement of monetary claimspl
Wydział Prawa i Administracji
Knysiak-Sudyka, Hanna - 128939
Skupień, Weronika
UJK/WPA3
Knysiak-Sudyka, Hanna - 128939
Golęba, Anna - 129456
2021-12-22T22:33:21Z
2021-12-22T22:33:21Z
2021-12-21
administracja
diploma-155007-209514
enforcement proceedings in administration, administrative claims
Administracyjne postępowanie egzekucyjne, należności pieniężne
Administracyjne postępowanie egzekucyjne z należności pieniężnych
Administrative enforcement of monetary claims

Batumi
Bobolice