Agencja zatrudnienia jako instytucja rynku pracy.

dc.abstract.plGłównym motywem powstania pracy było poszukiwanie odpowiedzi na pytanie w jakim stopniu agencje zatrudnienia wpływają na rynek pracy, a jej celem jest analiza obecnej sytuacji zarówno rynku pracy jak i rynku agencji zatrudnienia oraz ich wzajemnych powiązań.W pierwszym rozdziale zostaną omówione zagadnienia związane z rynkiem pracy, takie jak definicja rynku pracy oraz bezrobocia z uwzględnieniem jego rodzajów. W tym rozdziale przedstawione zostaną także teorie rynku pracy oraz sytuacja na polskim rynku pracy w latach 2010 – 2014.Kolejny rozdział został poświęcony tymczasowej formie zatrudnienia. Część ta ma na celu szczegółowe przedstawienie form zatrudnienia jakie oferuje agencja pracy tymczasowej, czyli zatrudnienia na podstawie umowy o pracę tymczasową i zatrudnienia w oparciu o umowę cywilnoprawną. W części tej znajdują się również rozważania na temat ustaleń między agencją zatrudnienia a pracodawcą użytkownikiem.W rozdziale trzecim zostanie omówiona wszelka działalność agencji zatrudnienia. Rozdział został podzielony na dwie części: prawne aspekty działalności jako agencja zatrudnienia oraz analiza polskiego rynku agencji zatrudnienia w latach 2010 – 2014. Celem tej części jest przedstawienie obecnej sytuacji oraz działań agencji zatrudnienia w Polsce w ostatnich latach.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.contributor.advisorŁasak, Piotr - 174451 pl
dc.contributor.authorHawryluk, Paulinapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerTrojak, Mariusz - 132421 pl
dc.contributor.reviewerŁasak, Piotr - 174451 pl
dc.date.accessioned2020-07-26T18:13:20Z
dc.date.available2020-07-26T18:13:20Z
dc.date.submitted2015-10-22pl
dc.fieldofstudyfinanse, bankowość, ubezpieczeniapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/208144
dc.subject.enLabour market, employment agency, temporary work.pl
dc.subject.plRynek pracy, agencja zatrudnienia, agencja pośrednictwa pracy, agencja pracy tymczasowej, praca tymczasowa, pośrednictwo pracy.pl
dc.titleAgencja zatrudnienia jako instytucja rynku pracy.pl
dc.title.alternativeEmployment agency as an institution of the labour market.pl
The main motive to write this thesis is to answer the question how much the employment agencies affect the labour market and the purpose is to analize current situation both labour market and employment agencies market.
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Łasak, Piotr - 174451
Hawryluk, Paulina
UJK/WZKS
Trojak, Mariusz - 132421
Łasak, Piotr - 174451
2020-07-26T18:13:20Z
2020-07-26T18:13:20Z
2015-10-22
finanse, bankowość, ubezpieczenia
Labour market, employment agency, temporary work.
Agencja zatrudnienia jako instytucja rynku pracy.
Employment agency as an institution of the labour market.

Piotrkow Trybunalski
Skarzysko-Kamienna