Wizerunek kobiet oraz mężczyzn w przekazach reklamowych

dc.abstract.enThe work is divided into four chapters. The first section refers to the essence of the history of advertising and advertising as communication. The second section discusses the psychology of advertising, the influence of emotions, sound and color in advertising on the consumer. The third section presents men’s and women’s stereotypes that exist in society generally. In chapter four, the images of men and women in advertisements are discussed in more detailed way. The analysis of typical women’s and men’s roles, commonly attributed to them, is presended in final part of this thesis.pl
dc.abstract.plPraca została podzielona na cztery rozdziały. Rozdział pierwszy odnosi się do istoty reklamy jej historii oraz reklamy, jako komunikacji. W rozdziale drugim omówiono psychologię reklamy, wpływ emocji, dźwięku i barwy w reklamie na konsumenta. W rozdziale trzecim przedstawiono sylwetki stereotypów kobiet i mężczyzn, jakie powszechnie funkcjonują w społeczeństwie. W rozdziale czwartym, ostatnim omówiono wizerunki kobiet i mężczyzn w reklamach. Przedstawiono kobiety oraz mężczyzn w typowych rolach, jakie się im powszechnie przypisuje.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.contributor.advisorMarcinkowski, Aleksander - 130320 pl
dc.contributor.authorLasek, Ewapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerJedynak, Piotr - 128512 pl
dc.contributor.reviewerMarcinkowski, Aleksander - 130320 pl
dc.date.accessioned2020-07-24T16:18:27Z
dc.date.available2020-07-24T16:18:27Z
dc.date.submitted2013-06-28pl
dc.fieldofstudymarketing i logistykapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/187760
dc.subject.enimage-stereotype-psychology - advertisingpl
dc.subject.plwizerunek– stereotyp– psychologia – reklamapl
dc.titleWizerunek kobiet oraz mężczyzn w przekazach reklamowychpl
dc.title.alternativeImage of women and men in advertising messagespl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Marcinkowski, Aleksander - 130320
Lasek, Ewa
UJK/WZKS
Jedynak, Piotr - 128512
Marcinkowski, Aleksander - 130320
2020-07-24T16:18:27Z
2020-07-24T16:18:27Z
2013-06-28
marketing i logistyka
image-stereotype-psychology - advertising
wizerunek– stereotyp– psychologia – reklama
Wizerunek kobiet oraz mężczyzn w przekazach reklamowych
Image of women and men in advertising messages

Gadki
Rzeszów