dc.abstract.enThis master's thesis is dedicated to the analysis of the effects of occupational burnout that emerged in the context of dynamic socioeconomic changes in the years 2019–2022, from the perspective of employees. Occupational burnout has become a current and significant issue in the face of constant transformations occurring both in the social and economic arenas. The aim of this study is to understand how changes in the socioeconomic environment have influenced employees' perception and experience of occupational burnout. As part of the research, an analysis of employees' opinions regarding the effects of the socioeconomic situation in the years 2019-2022 on their occupational burnout was conducted. The diagnostic survey method was employed, using a questionnaire as the research tool. The analysis took into account the environmental variable, namely the socioeconomic situation, personality variables which predispose to occupational burnout, and behavioral variables – symptoms of occupational burnout.pl
dc.abstract.plNiniejsza praca magisterska poświęcona jest analizie efektów wypalenia zawodowego, które wynikły w kontekście dynamicznych zmian społeczno-gospodarczych w latach 2019–2022, z perspektywy pracowników. Wypalenie zawodowe stało się aktualnym i ważnym problemem w obliczu nieustannych przekształceń zachodzących zarówno na arenie społecznej, jak i gospodarczej. Celem tej pracy jest zrozumienie, jak zmiany w otoczeniu społeczno-gospodarczym wpłynęły na postrzeganie i doświadczanie wypalenia zawodowego przez pracowników. W ramach badania przeprowadzono analizę opinii pracowników na temat skutków sytuacji społeczno-gospodarczej w latach 2019–2022 w kontekście wypalenia zawodowego. Zastosowano metodę sondażu diagnostycznego, w której wykorzystano kwestionariusz ankiety jako narzędzie badawcze. W analizie uwzględniono zmienną środowiskową, czyli sytuację społeczno-gospodarczą, zmienne osobowościowe, czyli czynniki predysponujące do wypalenia zawodowego, oraz zmienne behawioralne – objawy wypalenia zawodowego.pl
dc.affiliationUniwersytet Jagielloński w Krakowiepl
dc.contributor.advisorTutko, Marta - 161487 pl
dc.contributor.authorKłeczek, Kacperpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/UJKpl
dc.contributor.reviewerTutko, Marta - 161487 pl
dc.contributor.reviewerGeryk, Marcinpl
dc.date.accessioned2023-10-17T21:32:51Z
dc.date.available2023-10-17T21:32:51Z
dc.date.submitted2023-10-17pl
dc.fieldofstudyzarządzanie zasobami ludzkimipl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/321189
dc.subject.enburnout – economy – occupational – situation – societypl
dc.subject.plgospodarka – społeczeństwo – wypalenie zawodowe – zarządzanie zasobami ludzkimipl
dc.title"Efekty wypalenia zawodowego spowodowanego sytuacją społeczno – gospodarczą w latach 2019 – 2022 w opiniach pracowników"pl
dc.title.alternative"Effects of burnout caused by the socioeconomic situation in the years 2019–2022 in the opinions of employees"pl
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Tutko, Marta - 161487