Badanie warunków syntezy benzyloamidów pochodnych kwasu propionowego

dc.abstract.enIn the theoretical part of this thesis, pathogenesis, clinical forms and current pharmacological treatment of neuropathic pain are described. In addition this report contains compounds, which are in advanced phases of clinical trials. The aim of the study presented in the experimental part was to determine the optimal conditions for the synthesis of N-benzylamides of 2-bromo-3-hydroxypropanoic acid.pl
dc.abstract.plW części teoretycznej niniejszej pracy omówiono patomechanizm, postacie kliniczne bólu neuropatycznego oraz jego aktualną farmakoterapię wraz ze związkami, które znajdują się w zaawansowanych fazach badań klinicznych. Natomiast w części doświadczalnej pracy opisano dobór optymalnych warunków syntezy N-benzyloamidowych pochodnych kwasu 2-bromo-3-hydroksypropionowego.pl
dc.affiliationWydział Farmaceutycznypl
dc.areaobszar nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznejpl
dc.contributor.advisorKulig, Katarzyna - 130536 pl
dc.contributor.authorOlszanecka, Joannapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WFOAM2pl
dc.contributor.reviewerMalawska, Barbara - 130819 pl
dc.contributor.reviewerKulig, Katarzyna - 130536 pl
dc.date.accessioned2020-07-25T01:32:30Z
dc.date.available2020-07-25T01:32:30Z
dc.date.submitted2014-06-25pl
dc.fieldofstudyfarmacjapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/196387
dc.subject.enNeuropathic pain, synthesis of N-benzylamides of 2-bromo-3-hydroxypropanoic acid.pl
dc.subject.plBól neuropatyczny, synteza benzyloamidów pochodnych kwasu 2-bromo-3-hydroksypropionowego.pl
dc.titleBadanie warunków syntezy benzyloamidów pochodnych kwasu propionowegopl
dc.title.alternativeDetermine the optimal conditions for the synthesis of N-benzylamides of 2-bromo-3-hydroxypropanoic acid.pl
Wydział Farmaceutyczny
obszar nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej
Kulig, Katarzyna - 130536
Olszanecka, Joanna