Optymalizacja podatkowa z wykorzystaniem rajów podatkowych

dc.abstract.enTerm tax heavens is used for countries, which tax system can be found favorable. They are being used by companies and individuals in order to reduce taxation. Such practices can take form of tax optimization or tax avoidance.The goal of the below thesis was to describe and to analyze the usage of tax heavens in tax optimization strategies. Also the hypothetical case study, of usage of tax heavens, has been performed.The first chapter contains introduction to theoretical background of terms used in the article as well as the legal basis. The second chapter contains detailed analysis of 3 tax heavens. The third chapter contains hypothetical case study, of usage of tax heavens. The case study was based on company CD Projekt Spółka Akcyjna.pl
dc.abstract.plRajami podatkowymi nazywane są takie kraje, które cechują się korzystnym systemem podatkowym. Są one wykorzystywane przez przedsiębiorstwa i osoby fizyczne do zmniejszenia obciążeń podatkowych. Takie działania mogą przybierać formę optymalizacji podatkowej lub unikania opodatkowania.Celem pracy był opis i analiza problematyki wykorzystania rajów podatkowych w strategiach optymalizacji podatkowej. Dokonano również analizy hipotetycznego przypadku wykorzystania rajów podatkowych w optymalizacji podatkowej.W rozdziale pierwszym omówiono podstawy teoretyczne dotyczące używanych pojęć oraz aspekty prawne z nimi związane. Drogi rozdziała zawiera szczegółową analizę trzech rajów podatkowych. W rozdziale trzecim dokonano analizy hipotetycznego przykładu optymalizacji podatkowej. Analizy tej dokonano na przykładzie spółki CD Projekt Spółka Akcyjna.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.contributor.advisorKutera, Małgorzata - 129804 pl
dc.contributor.authorWitkowski, Marcinpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerKutera, Małgorzata - 129804 pl
dc.contributor.reviewerGancarczyk, Martapl
dc.date.accessioned2020-07-27T23:52:38Z
dc.date.available2020-07-27T23:52:38Z
dc.date.submitted2020-07-02pl
dc.fieldofstudyrachunkowość i zarządzanie finansamipl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/235009
dc.subject.enTax havens, tax optimisation, Cyprus, Andora, Bahrajnpl
dc.subject.plRaje podatkowe, Optymalizacja podatkowa, Cypr, Andora, Bahrajnpl
dc.titleOptymalizacja podatkowa z wykorzystaniem rajów podatkowychpl
dc.title.alternativeTax optimisation through tax heavenspl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Kutera, Małgorzata - 129804
Witkowski, Marcin
UJK/WZKS
Kutera, Małgorzata - 129804
Gancarczyk, Marta
2020-07-27T23:52:38Z
2020-07-27T23:52:38Z
2020-07-02
rachunkowość i zarządzanie finansami
Tax havens, tax optimisation, Cyprus, Andora, Bahrajn
Raje podatkowe, Optymalizacja podatkowa, Cypr, Andora, Bahrajn
Optymalizacja podatkowa z wykorzystaniem rajów podatkowych
Tax optimisation through tax heavens

Gdansk
Katowice