Narracje feministyczne we współczesnych grach komputerowych

dc.abstract.enThis work demonstrates how modern “third wave" feminism affects the production of computer games. The work aims to show how imposing erroneous values can affect the story of the game. Work also demonstrates the main concept of modern feminism - intersectionality. Analyzing cut-scenes from the game "Shadow of the Tomb Raider", there are described the elements with which a woman in a computer game is demonstrated.pl
dc.abstract.plNiniejsza praca, demonstruje jak współczesny feminizm „trzeciej fali” wpływa na produkowanie gier komputerowych. Praca ma na celu pokazać w jaki sposób narzucanie błędnych wartości może wpłynąć na proces tworzenia bohatera gry. Także praca demonstruje główną koncepcję współczesnego feminizmu – intersekcjonalność, a także jej założenia. Analizując sceny wycięte z gry „Shadow of the Tomb Raider” w perspektywie semiologicznej, w pracy są opisywane elementy, przy pomocy których jest demonstrowana kobieta w grze komputerowej.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.areaobszar nauk humanistycznychpl
dc.contributor.advisorPłaneta, Paweł - 131448 pl
dc.contributor.authorLozinskyi, Volodymyrpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerPłaneta, Paweł - 131448 pl
dc.contributor.reviewerFilas, Ryszard - 127907 pl
dc.date.accessioned2020-07-27T22:03:47Z
dc.date.available2020-07-27T22:03:47Z
dc.date.submitted2019-07-11pl
dc.fieldofstudydziennikarstwo i komunikacja społecznapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/233339
dc.subject.enModern computer game, "third wave" feminism, intersectionality, „Shadow of the Tomb Raider”, narrative, film, assembly, frame.pl
dc.subject.plWspółczesna gra komputerowa, feminizm „trzeciej fali”, intersekcjonalność, „Shadow of the Tomb Raider”, narracja, film, montaż, kadr.pl
dc.titleNarracje feministyczne we współczesnych grach komputerowychpl
dc.title.alternativeFeminist narratives in modern computer gamespl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
obszar nauk humanistycznych
Płaneta, Paweł - 131448
Lozinskyi, Volodymyr
UJK/WZKS
Płaneta, Paweł - 131448
Filas, Ryszard - 127907
2020-07-27T22:03:47Z
2020-07-27T22:03:47Z
2019-07-11
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
Narracje feministyczne we współczesnych grach komputerowych
Feminist narratives in modern computer games

Lodz
Izbicko