dc.abstract.enOffshoring growing popularity affects on the importance of intercultural management in modern enterprises. The study analyzed two companies operating in India, using offshor-ing and the methods of integration of cultural differences. From the literature research and from field experience, one can draw conclusion, that skillful use of cultural aspects in-creases the competitiveness of the company and its chance of success on international markets. Although the problems involved in multicultural management are many, a prior study of the socio-historical conditions of the foreign community, solves many of them.pl
dc.abstract.plRosnąca popularność offshoringu wpływa na znaczenie zarządzania międzykulturowego we współczesnych przedsiębiorstwach. W opracowaniu poddano analizie dwie firmy funkcjonujące w Indiach, realizujące zlecenia zewnętrzne i stosujące metody integracyjne regionalnych odmienności kulturowych. Z badań literaturowych jak i z własnego doświadczenia można wyciągnąć wnioski, że umiejętne wykorzystanie aspektów kulturowych wpływa na konkurencyjność firmy i jej sukces na rynkach międzynarodowych. Chociaż problemów czyhających na menedżerów zarządzających w środowisku międzykulturowym jest niemało, to jednak wcześniejsze zapoznanie się z warunkami społeczno-historycznymi danej społeczności wiele z nich rozwiązuje.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.contributor.advisorBugaj, Justyna - 161421 pl
dc.contributor.authorWróblewska, Ewapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerStańczyk, Izabela - 186012 pl
dc.contributor.reviewerBugaj, Justyna - 161421 pl
dc.date.accessioned2020-07-24T17:26:22Z
dc.date.available2020-07-24T17:26:22Z
dc.date.submitted2013-07-03pl
dc.fieldofstudyzarządzanie firmąpl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/188821
dc.subject.enIntercultural managment, India, Offshoringpl
dc.subject.plZarządzanie międzykulturowe, Indie, Offshoringpl
dc.titleIndyjski offshoring jako wyzwanie dla zarządzania międzykulturowego. Analiza na przykładzie IBM India oraz Infosys Limited" (Indian offshoring as a challenge for intercultural managment A case study of IBM India and Infosys Limited).pl
dc.title.alternativeIndian offshoring as a challenge for intercultural managment. A case study of IBM India and Infosys Limitedpl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Bugaj, Justyna - 161421