Prawo o stowarzyszeniach w II RP.

dc.abstract.enThe object of my work is institution of association in II Polish Republic. Integrity consists from four chapters, have on purpose as fullest presentation of discussed theme. First chapter describe to situation of association in period annexation Poland. Second chapter is deeper analysis the main disposition President of Poland from 27th of October 1932 as bases of legal activities in II Polish Republic. Chapter III describe to characteristic of individual association. Chapter IV describe to supervision and character of state , as well as liquidation of association. Integrity presents analysis of numerous disposition and act, which were essential in presentation of above-mentioned theme.pl
dc.abstract.otherPrzedmiotem pracy jest problematyka związana z instytucją stowarzyszeń w II Rzeczypospolitej Polskiej. Całość składa się z 4 rozdziałów, mających na celu jak najpełniejsze przedstawienie omawianego tematu. Rozdział I skupia się na ukazaniu sytuacji stowarzyszeń w okresie zaborów Polski. Rozdział II to głębsza analiza głównego Rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 27.X.1932 r. jako podstawy prawnej działalności stowarzyszeń w II RP. Rozdział III poświęcony został charakterystyce poszczególnych stowarzyszeń. W rozdziale IV przedstawiono kierunek i charakter nadzoru państwowego, a także likwidację stowarzyszeń. Całość przedstawia analizę licznych rozporządzeń oraz ustaw, które były niezbędne w przedstawieniu powyższego tematu.pl
dc.affiliationWydział Prawa i Administracjipl
Association, Disposition, Registration, Liquidation
dc.subject.otherpl
stowarzyszenie, rozporządzenie, rejestracja, likwidacja
Prawo o stowarzyszeniach w II RP.
The law on associations in the Second Republic

Olesno