Geodezyjne zespolone na dwuwymiarowej elipsoidzie zespolonej

dc.abstract.enThe main purpose of this master thesis is obtaining some results concerning left-inverse mappings to complex geodesics and concerning a notion of norm preserving extensions of holomorphic functions on two dimensional complex ellipsoid. We introduce notions of Kobayashi and Caratheodory distances and notion of complex geodesic. We shew there exists an algebraic subset of complex ellipsoid which do not possess a norm preserving extension property.pl
dc.abstract.plCelem pracy dyplomowej jest uzyskanie pewnych rezultatów dotyczących odwzorowań lewych odwrotnych do geodezyjnych zespolonych oraz zagadnienia przedłużania funkcji holomorficznych z zachowaniem normy na dwuwymiarowej elipsoidzie zespolonej. Wprowadzone zostaną pojęcia odległości Kobayashiego i Caratheodory'ego oraz geodezyjnych zespolonych. W oparciu o metodę zawartą w artykule Kosińskiego i Warszawskiego zostaną znalezione równania, których rozwiązania są odwzorowaniami lewymi odwrotnymi do geodezyjnych zespolonych. Pokazane zostanie również, że istnieje podzbiór algebraiczny elipsoidy zespolonej nie posiadający własności przedłużenia z zachowaniem normy.pl
dc.affiliationWydział Matematyki i Informatykipl
dc.areaobszar nauk ścisłychpl
dc.contributor.advisorKosiński, Łukasz - 136119 pl
dc.contributor.authorPiekarz, Dariuszpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WMI2pl
dc.contributor.reviewerKosiński, Łukasz - 136119 pl
dc.contributor.reviewerLewandowski, Arkadiuszpl
dc.date.accessioned2021-10-14T04:30:39Z
dc.date.available2021-10-14T04:30:39Z
dc.date.submitted2021-09-08pl
dc.fieldofstudymatematyka teoretycznapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/279885
dc.subject.enLeft-inverse, complex geodesic, complex ellipsoid, norm preserving extension of holomorphic functions, holomorphic function.pl
dc.subject.plLewe odwrotne, geodezyjna zespolona, elipsoida zespolona, przedłużanie funkcji holomorficznych z zachowaniem normy, funkcja holomorficzna.pl
dc.titleGeodezyjne zespolone na dwuwymiarowej elipsoidzie zespolonejpl
dc.title.alternativeComplex geodesics on a two dimensional complex ellipsoidpl
Wydział Matematyki i Informatyki
obszar nauk ścisłych
Kosiński, Łukasz - 136119
Piekarz, Dariusz
UJK/WMI2
Kosiński, Łukasz - 136119
Lewandowski, Arkadiusz
2021-10-14T04:30:39Z
2021-10-14T04:30:39Z
2021-09-08
matematyka teoretyczna
Geodezyjne zespolone na dwuwymiarowej elipsoidzie zespolonej
Complex geodesics on a two dimensional complex ellipsoid

Bochnia