Wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego

dc.abstract.enThe aim of the master's thesis is a research problem in the form of one of the ways of terminating the habitable premises lease agreement. In the first chapter, inter alia the lease was described as a continuous obligation in the context of the specific method of its termination. The second chapter presents the applicable provisions of the Civil Code concerning the termination of the lease agreement, including the lease of premises. The third chapter presents the applicable provisions of the Act on the protection of tenants' rights, concerning inter alia the termination of the premises lease agreement, the historical outline of the tenancy law in Poland was described and the de lege ferenda postulates were presented.pl
dc.abstract.plCelem pracy magisterskiej jest problem badawczy w postaci jednego ze sposobów zakończenia umowy najmu lokalu mieszkalnego – wypowiedzenia. W pierwszym rozdziale m.in. opisano najem jako zobowiązanie o charakterze ciągłym w kontekście szczególnego sposobu jego zakończenia – przez wypowiedzenie. W drugim rozdziale przedstawiono obowiązujące przepisy Kodeksu cywilnego traktujące o wypowiedzeniu umowy najmu, w tym najmu lokalu. W trzecim rozdziale przedstawiono obowiązujące przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów, traktujące m.in. o wypowiedzeniu umowy najmu lokalu, opisano rys historyczny prawa lokatorskiego w Polsce i przedstawiono postulaty de lege ferenda.pl
dc.affiliationWydział Prawa i Administracjipl
dc.contributor.advisorPecyna, Marlena - 173744 pl
dc.contributor.authorKudłacik, Jakubpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WPA3pl
dc.contributor.reviewerRachwał, Anna - 131612 pl
dc.contributor.reviewerPecyna, Marlena - 173744 pl
dc.date.accessioned2021-10-14T04:29:20Z
dc.date.available2021-10-14T04:29:20Z
dc.date.submitted2021-09-13pl
dc.fieldofstudyprawopl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/279867
dc.subject.entermination, continuous obligation, lease, habitable premisespl
dc.subject.plwypowiedzenie, zobowiązanie ciągłe, najem, lokal mieszkalnypl
dc.titleWypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnegopl
dc.title.alternativeTermination of habitable premises lease agreementpl
Wydział Prawa i Administracji
Pecyna, Marlena - 173744
Kudłacik, Jakub
UJK/WPA3
Rachwał, Anna - 131612
Pecyna, Marlena - 173744
2021-10-14T04:29:20Z
2021-10-14T04:29:20Z
2021-09-13
prawo
termination, continuous obligation, lease, habitable premises
wypowiedzenie, zobowiązanie ciągłe, najem, lokal mieszkalny
Wypowiedzenie umowy najmu lokalu mieszkalnego
Termination of habitable premises lease agreement

Katowice
Lublin