dc.abstract.enThe theme of the work is the issue of social location of monuments in Lower Silesia. The considerations took into account two aspects influencing the most current situation in the cultural and social context. Historical and political context, supported by studies carried out by means of an on-line survey among the residents of Lower Silesia. The juxtaposition of these elements gives an overall view over the issue of public perception of the national heritage of that region.pl
dc.abstract.plTematem pracy jest problematyka społecznego umiejscowienia zabytków na Dolnym Śląsku. W rozważaniach uwzględniono dwa aspekty rzutujące na obecną ich sytuację w kontekście kulturowo- społecznym: kontekst historyczno-polityczny i badania przeprowadzone za pomocą ankiety internetowej wśród mieszkańców Dolnego Śląska. Zestawienie tych elementów daje ogólny pogląd na problematykę społecznego odbioru dziedzictwa wspomnianego regionu.pl
dc.affiliationWydział Historycznypl
dc.areaobszar nauk humanistycznychpl
dc.contributor.advisorKrasny, Piotr - 129425 pl
dc.contributor.authorBiegańska, Agnieszkapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WH3pl
dc.contributor.reviewerRodzińska-Chorąży, Teresa - 131663 pl
dc.contributor.reviewerKrasny, Piotr - 129425 pl
dc.date.accessioned2020-07-25T03:51:06Z
dc.date.available2020-07-25T03:51:06Z
dc.date.submitted2014-10-30pl
dc.fieldofstudyochrona dóbr kulturypl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/198452
dc.subject.enpublic perception, national heritage site, Lower Silesia, rejected heritagepl
dc.subject.plspołeczny odbiór, zabytki, Dolny Śląsk, dziedzictwo odrzuconepl
dc.titleSpołeczny odbiór zabytków na Dolnym Śląsku. Próba rozpoznania głównych tendencji.pl
dc.title.alternativeSpołeczny odbiór zabytków na Dolnym Śląsku. Próba rozpoznania głównych tendencji.pl
Wydział Historyczny
obszar nauk humanistycznych