dc.abstract.enEssay tries to show how Warsaw was coming back to life after World War II. A brief analysis of the development of the city in the last century is putting into the next part of the essay. Then chronologically is reset process of destruction.In the following chapters presents the arduous course of reconstruction and its complexity, coordination bodies as well as investments that have changed the nature of capital.The discussion attempts to answer the question: Warsaw reconstruction is already completed or not?pl
dc.abstract.plPraca podejmuje próbę naszkicowania powrotu Warszawy do życia po II wojnie światowej.Poprzez krótką analizę rozwoju miasta w ostatnim stuleciu następuje wprowadzenie do kolejnych części. Następnie chronologicznie zostaje przestawiony proces destrukcji. W kolejnych rozdziałach prezentowany jest żmudny przebieg odbudowy, jego złożoność, instytucje koordynujące oraz inwestycje, które zmieniły charakter stolicy. W rozważaniach podjęto próbę odpowiedzi na zasadnicze pytanie, czy odbudowę Warszawy można uznać obecnie za proces zakończony.pl
dc.affiliationWydział Historycznypl
dc.contributor.advisorZblewski, Zdzisław - 132881 pl
dc.contributor.authorMusz, Krzysztofpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WH3pl
dc.contributor.reviewerZblewski, Zdzisław - 132881 pl
dc.contributor.reviewerMikietyński, Piotr - 130595 pl
dc.date.accessioned2020-07-26T18:27:21Z
dc.date.available2020-07-26T18:27:21Z
dc.date.submitted2015-10-20pl
dc.fieldofstudyantropologia historycznapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/208363
dc.subject.enWarsaw, City, Restoration, Second World War, Destruction, Loss, Occupation, Germany, Demolition, Capital Reconstruction Office, Polish People's Repulic, Varsovians, Population, Investments, Architecture, Plans, the USSR, Red Army, Politics, Controversy, Propaganda, Monuments, Townhouses, building.pl
dc.subject.plWarszawa, Miasto, Odbudowa, II Wojna Światowa, Zniszczenie, Destrukcja, Straty, Okupacja, Niemcy, Wyburzenia, BOS, PRL, Warszawiacy, Ludność, Inwestycje, Budownictwo, Plany, ZSRR, Armia Czerwona, Polityka, Kontrowersje, Propaganda, Zabytki, Kamienice, Zabudowa.pl
dc.title"Jak feniks z popiołów. Odrodzenie się Warszawy po zniszczeniach II wojny światowej"pl
dc.title.alternativeLike a phoenix from the ashes. Warsaw rebirth after the devastation of World War II.pl
Wydział Historyczny
Zblewski, Zdzisław - 132881