Dzieci w sieci. Odbiorcy nowych nowych mediów

dc.abstract.enNew new media have a social character and are the contemporary and dominant space of children's lives. Most children spend their first minutes online when they are a few years old, for example by watching cartoons. The media world is both an opportunity and a threat to young users.The aim of this study is to determine whether children's growing interest in new media reduces traditional communication with peers, and whether children's use of social networking sites is increasingly determined by fear of exclusion among peers. The survey was conducted through an online survey of children from third, fifth and seventh grade primary schools. The result of the research is the conclusions drawn about children's contact with new media as well as with peers. The study showed that the majority of primary school students are regular users of new media and their interest in new technologies increases with age.pl
dc.abstract.plNowe nowe media posiadają charakter społecznościowy i są współczesną oraz dominującą przestrzenią życia dzieci. Większość dzieci swoje pierwsze minuty w sieci spędza, gdy ma kilka lat, na przykład poprzez oglądanie bajek. Świat medialny jest zarówno szansą, jak i zagrożeniem dla młodych użytkowników.Celem niniejszej pracy jest próba określenia, czy rosnące zainteresowanie dzieci nowymi mediami redukuje tradycyjną komunikację z rówieśnikami, a także, czy korzystanie przez dzieci w coraz większym stopniu z portali społecznościowych jest zdeterminowane obawą przed wykluczeniem wśród rówieśników. Badanie zostało przeprowadzone poprzez ankietę internetową wśród dzieci z klas trzecich, piątych oraz siódmych szkół podstawowych. Rezultatem badań są sformułowane wnioski dotyczące kontaktu dzieci z nowymi mediami a także z rówieśnikami. Przeprowadzone badanie wykazało, że większość uczniów szkoły podstawowej to stali użytkownicy nowych nowych mediów, a ich zainteresowanie nowymi technologiami wzrasta wraz z wiekiem.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.areaobszar nauk humanistycznychpl
dc.contributor.advisorSasińska-Klas, Teresa - 131806 pl
dc.contributor.authorOziębło, Patrycjapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerSasińska-Klas, Teresa - 131806 pl
dc.contributor.reviewerBukowski, Michał - 160618 pl
dc.date.accessioned2020-07-28T05:27:51Z
dc.date.available2020-07-28T05:27:51Z
dc.date.submitted2020-07-13pl
dc.fieldofstudydziennikarstwo i komunikacja społecznapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/240068
dc.subject.enCHILDREN- MEDIA EDUCATION- INTERNET- NEW NEW MEDIA- NETWORKpl
dc.subject.plDZIECI- EDUKACJA MEDIALNA- INTERNET- NOWE NOWE MEDIA- SIEĆpl
dc.titleDzieci w sieci. Odbiorcy nowych nowych mediówpl
dc.title.alternativeChildren on the net. Recipients of new new mediapl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
obszar nauk humanistycznych
Sasińska-Klas, Teresa - 131806
Oziębło, Patrycja
UJK/WZKS
Sasińska-Klas, Teresa - 131806
Bukowski, Michał - 160618
2020-07-28T05:27:51Z
2020-07-28T05:27:51Z
2020-07-13
dziennikarstwo i komunikacja społeczna
CHILDREN- MEDIA EDUCATION- INTERNET- NEW NEW MEDIA- NETWORK
DZIECI- EDUKACJA MEDIALNA- INTERNET- NOWE NOWE MEDIA- SIEĆ
Dzieci w sieci. Odbiorcy nowych nowych mediów
Children on the net. Recipients of new new media

Gdynia
Čakovec