dc.abstract.enThe work is focused on heroines of Ivan A. Goncharov. In the first chapter, the main female characters of novels “Oblomov” and “The Precipice” have been analysed. I have shown the change of women’s position in Russian society in XIX century. The second chapter is devoted to the way of presenting the characters, taking into consideration the similarities to Alexander S. Pushkin’s “Eugene Onegin”.pl
dc.abstract.plNiniejsza praca jest poświęcona charakterystyce bohaterek Iwana A. Gonczarowa. W pierwszym rozdziale przeanalizowane zostały główne kobiece postaci powieści "Obłomow" oraz "Urwisko". Ukazałam jak zmieniała się pozycja kobiety w społeczeństwie rosyjskim w XIX wieku. W drugim rozdziale ukazano sposoby charakterystyki postaci, z uwzględnieniem podobieństwa do "Eugeniusz Oniegina" Aleksandra S. Puszkina.pl
dc.affiliationWydział Filologicznypl
dc.areaobszar nauk humanistycznychpl
dc.contributor.advisorChrząszcz, Matylda - 174696 pl
dc.contributor.authorPółgrabia, Olgapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WF6pl
dc.contributor.reviewerChrząszcz, Matylda - 174696 pl
dc.contributor.reviewerKliabanau, Dzmitry - 128837 pl
dc.date.accessioned2020-07-26T15:00:18Z
dc.date.available2020-07-26T15:00:18Z
dc.date.submitted2015-07-08pl
dc.fieldofstudyfilologia rosyjskapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/205369
dc.subject.enWomen in russian society in XIX century. Women in russian literature. Ivan Goncharov. The culture of Russian nobility in XIX century.pl
dc.subject.plKobieta w społeczeństwie rosyjskim XIX wieku. Obyczajowość szlachecka XIX wieku. Kobieta w literaturze. Iwana Gonczarowa.pl
dc.titleBohaterki powieści Iwana Gonczarowa w kontekście zmian obyczajowych XIX wieku (Obłomow, Urwisko).pl
dc.title.alternativeThe heroines of Ivan A. Goncharov in the context of cultural changes in XIX century.pl
Wydział Filologiczny
obszar nauk humanistycznych