Rozwój turystyki medycznej w Polsce

dc.abstract.enThe thesis focus on presenting the origin of the medical tourism field which is closely connected to health tourism as well. Short history of SPA and Wellness is also being described, subsequently discussed is the beginning of medical and health tourism trends. The essay includes data related to people who happen to be medical or SPA tourists, additionally introduced are statistics concerning those travels. The thesis also encloses the results of medical treatments offered during medical tourism and related conclusions.pl
dc.abstract.plW pracy skupiono uwagę na przedstawieniu genezy turystyki medycznej oraz opisem ściśle z nią związanej turystki zdrowotnej. Opisano krótką historię zjawisk SPA oraz Wellness, następnie omówione zostały przyczyny powstania tych trendów. Przedstawiono informacje dotyczące osób uprawiających turystykę medyczną, a także dotyczące tych podróży statystyki. Ujęte zostały wyniki badań ofert, świadczonych w ramach turystyki medycznej oraz dotyczące ich wnioski.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.contributor.advisorKurleto, Małgorzata - 160656 pl
dc.contributor.authorZabdyr, Monikapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerTargosz, Radosław - 200568 pl
dc.contributor.reviewerKurleto, Małgorzata - 160656 pl
dc.date.accessioned2020-07-24T09:07:13Z
dc.date.available2020-07-24T09:07:13Z
dc.date.submitted2012-07-04pl
dc.fieldofstudyzarządzanie w turystycepl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/181115
dc.subject.enHEATLH - MEDICAL TOURISM – SPA - WELLNESSpl
dc.subject.plSPA – TURYSTYKA MEDYCZNA – WELLNESS – ZDROWIEpl
dc.titleRozwój turystyki medycznej w Polscepl
dc.title.alternativeDevelopment of medical tourism in Polandpl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Kurleto, Małgorzata - 160656
Zabdyr, Monika
UJK/WZKS
Targosz, Radosław - 200568
Kurleto, Małgorzata - 160656
2020-07-24T09:07:13Z
2020-07-24T09:07:13Z
2012-07-04
zarządzanie w turystyce
HEATLH - MEDICAL TOURISM – SPA - WELLNESS
SPA – TURYSTYKA MEDYCZNA – WELLNESS – ZDROWIE
Rozwój turystyki medycznej w Polsce
Development of medical tourism in Poland

Żory
Sandomierz