Perspektywy rozwoju turystyki biznesowej w Krakowie

dc.abstract.enThe main issue of MA thesis is development of Cracow’s business tourism. The mainpurpose is an analysis of business infrastructure in Cracow, indication of vital problems andestimation quality of Cracow’s hotels service . Business tourism means every kind of activityconected with work. Nowadays, this segment of tourism, becomes more and more popular,especially in big cities, like Cracow, so that’s why te goverment of town tries to do its best, toimprove development possibilities. The MA thesis based on database reports, articles frombusiness press, science and elektronic publications.pl
dc.abstract.plPrzedmiotem niniejszej pracy są perspektywy rozwoju turystyki biznesowej wKrakowie. Celem pracy była analiza zasobów krakowskiej infrastruktury biznesowej,określenie największych problemów miasta w kwestii organizacji przemysłu spotkań orazocena jakości świadczonych usług w krakowskich obiektach szkoleniowo – konferencyjnych.Turystyka biznesowa jest generującym najwyższe dochody i jednym z najszybciejrozwijających się segmentów turystyki. Także i władze Krakowa, miasta doświadczonego wobsłudze turystów, próbują wspierać w swych działaniach firmy organizujące spotkaniabiznesowe, szczególnie te o dużej randze, gdyż wpływają one pozytywnie na prestiż samegomiasta. Podstawowymi źródłami danych były raporty Polskiej Organizacji Turystyki, pozycjeksiążkowe, źródła Internetowe oraz badania własne przeprowadzone wśród tzw. turystówbiznesowych, przebywających w Krakowie w podróży służbowej.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.contributor.advisorSroślak, Grzegorz - 173757 pl
dc.contributor.authorGrabowska, Grażynapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerKopera, Sebastian - 173368 pl
dc.contributor.reviewerSroślak, Grzegorz - 173757 pl
dc.date.accessioned2020-07-24T12:26:29Z
dc.date.available2020-07-24T12:26:29Z
dc.date.submitted2012-10-15pl
dc.fieldofstudyzarządzanie w turystycepl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/184151
dc.subject.enbusiness travel – business tourism – MICEpl
dc.subject.plTURYSTYKA BIZNESOWA - PRZEMYSŁ SPOTKAŃ - PODRÓŻESŁUŻBOWEpl
dc.titlePerspektywy rozwoju turystyki biznesowej w Krakowiepl
dc.title.alternativeDevelopment of business tourism in Cracowpl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Sroślak, Grzegorz - 173757
Grabowska, Grażyna
UJK/WZKS
Kopera, Sebastian - 173368
Sroślak, Grzegorz - 173757
2020-07-24T12:26:29Z
2020-07-24T12:26:29Z
2012-10-15
zarządzanie w turystyce
business travel – business tourism – MICE
TURYSTYKA BIZNESOWA - PRZEMYSŁ SPOTKAŃ - PODRÓŻESŁUŻBOWE
Perspektywy rozwoju turystyki biznesowej w Krakowie
Development of business tourism in Cracow

Frankfurt am Main
Bratislava