Rola internetu w kształtowaniu kultury masowej.

dc.abstract.enMaster's thesis shows how and with what kind of specific tools, the Internet shapes the contemporary culture. Attention has been devoted to the culture defined as popular or mass culture. The first chapter describes the interpenetration and coexistence of mass culture phenomena and the Internet in the modern society. The second and third chapters are an attempt at definition and characterisation of key and main concepts of work. The fourth chapter is an analysis of the most popular web pages belonging to the so-called. Web 2.0 and the ways in which they affect the contemporary cultural environment.pl
dc.abstract.otherPraca ma za zadanie przedstawić, w jaki sposób i za pośrednictwem jakich narzędzi internet kształtuje współczesną kulturę. W pracy uwaga została poświęcona kulturze określanej mianem popularnej lub masowej. Pierwszy rozdział opisuje wzajemne przenikanie się i współistnienie fenomenów kultury masowej i internetu na obszarze nowoczesnego społeczeństwa. Rozdziały drugi i trzeci są próbą definicji i charakterystyki kluczowych pojęć pracy. Rozdział czwarty to analiza najpopularniejszych stron internetowych należących do tzw. Web 2.0 i sposobów, w jakich strony te wpływają na współczesne otoczenie kulturowe.pl
dc.affiliationWydział Filologicznypl
dc.contributor.advisorDąbrowska-Partyka, Maria - 127703 pl
dc.contributor.authorSemla, Adampl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WF6pl
dc.contributor.reviewerKwoka, Tomasz - 143180 pl
dc.contributor.reviewerDąbrowska-Partyka, Maria - 127703 pl
dc.date.accessioned2020-07-21T22:49:18Z
dc.date.available2020-07-21T22:49:18Z
dc.date.submitted2011-11-29pl
dc.fieldofstudykultura i języki Słowianpl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/175766
dc.subject.eninternet, mass, culture, popculturepl
dc.subject.otherinternet, kultura, masowa, popularna, popkulturapl
dc.titleRola internetu w kształtowaniu kultury masowej.pl
dc.title.alternativeInternet's role in shaping a popular culturepl
dc.abstract.otherpl
Wydział Filologiczny
Dąbrowska-Partyka, Maria - 127703
Semla, Adam
UJK/WF6
Kwoka, Tomasz - 143180
Dąbrowska-Partyka, Maria - 127703
2020-07-21T22:49:18Z
2020-07-21T22:49:18Z
2011-11-29
kultura i języki Słowian
internet, mass, culture, popculture
dc.subject.otherpl
internet, kultura, masowa, popularna, popkultura
Rola internetu w kształtowaniu kultury masowej.
Internet's role in shaping a popular culture

Lublin
Gliwice