Model opieki nad pacjentem z chorobą Hashimoto

dc.abstract.enHashimoto's thyroiditis (chronic lymphocytic thyroiditis) is an autoimmune disease in which the thyroid gland is attacked by a variety of cell- and antibody-mediated immune processes. It is associated with many health problems including almost all systems.To collect all information concerning the disease, its impact on the patient's life somehow, and clarification accurate diagnoses and nursing problems, occurring in a person suffering from this disease.Model of care includes a variety of care problems, from those affecting the patient's mood, after a life-threatening.pl
dc.abstract.plZapalenie tarczycy Hashimoto (przewlekłe limfocytowe zapalenie gruczołu tarczowego) jest najczęstszym rodzajem zapalenia tarczycy i najczęstszą przyczyną pierwotnej niedoczynności gruczołu tarczowego. Choroba ta występuje na podłożu autoimmunologicznym. Wiąże się z nią wiele problemów zdrowotnych obejmujących niemalże wszystkie układy.Celem pracy było zebranie wszystkich informacji dotyczących choroby, wpływu jej na jakoś życia pacjenta oraz sprecyzowanie trafnych diagnoz i problemów pielęgnacyjnych, występujących u osoby cierpiącej na to schorzenie.Model opieki obejmuje różnorodne problemy pielęgnacyjne- od tych wpływających na samopoczucie pacjenta, po stan zagrożenia życia.pl
dc.affiliationWydział Nauk o Zdrowiupl
dc.areaobszar nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznejpl
dc.contributor.advisorKamińska, Alicjapl
dc.contributor.authorKukuła, Joannapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WNOZpl
dc.contributor.reviewerMajda, Anna - 130794 pl
dc.contributor.reviewerKamińska, Alicjapl
dc.date.accessioned2020-07-24T09:38:45Z
dc.date.available2020-07-24T09:38:45Z
dc.date.submitted2012-07-09pl
dc.fieldofstudypielęgniarstwopl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/181604
dc.subject.enHashimoto's thyroiditis, hypothyroidism, model of carepl
dc.subject.plchoroba Hashimoto, niedoczynność tarczycy, model opiekipl
dc.titleModel opieki nad pacjentem z chorobą Hashimotopl
dc.title.alternativeModel of care for patients with Hashimoto's thyroiditispl
Wydział Nauk o Zdrowiu
obszar nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej
Kamińska, Alicja
Kukuła, Joanna
UJK/WNOZ
Majda, Anna - 130794
Kamińska, Alicja
2020-07-24T09:38:45Z
2020-07-24T09:38:45Z
2012-07-09
pielęgniarstwo
Hashimoto's thyroiditis, hypothyroidism, model of care
choroba Hashimoto, niedoczynność tarczycy, model opieki
Model opieki nad pacjentem z chorobą Hashimoto
Model of care for patients with Hashimoto's thyroiditis

Gdansk
Lodz