dc.abstract.enThe master's thesis presents the issue of unemployment in the borough of Brzyska and Jasło's district in 2006 – 2011. The aim of the thesis is to analyze the reasons, consequances and methods of combating this phenomenon on the local labour market. Also, the initial hypothesis that: in 2006 – 2011 the level of unemployment in Jasło's district was growing because of the deficiency in creating jobs in this area, is proven. Moreover, the issue of structure of unemployment is described, taking into consideration the following criteria: education, age, seniority and time needed for getting a job. In addition, the profile of a person who is the most endangered by the unemployment is created. In adding, implements and services offerred by job centre in Jasło are presented.pl
dc.abstract.plW pracy przedstawiono zagadnienie bezrobocia na przykładzie gminy Brzyska oraz powiatu jasielskiego w latach 2006 – 2011. Celem pracy jest dokonanie szczegółowej analizy przyczyn, skutków i sposobów zwalczania tego zjawiska na lokalnym rynku pracy oraz uzyskanie odpowiedzi na postawioną hipotezę: w latach 2006-2011 poziom bezrobocia w powiecie jasielskim wzrastał z powodu braku tworzenia nowych miejsc pracy w tym regionie. Dokonano charakterystyki struktury bezrobocia, biorąc pod uwagę następujące kryteria: wykształcenie, wiek, czas oczekiwania na pracę oraz staż pracy. Ponadto, stworzono profil osoby najbardziej zagrożonej bezrobociem. Dokładnie przyjrzano się instrumentom i usługom oferowanym przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaśle, których celem jest niwelowanie tego problemu społecznego.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.contributor.advisorZachorowska-Mazurkiewicz, Anna - 132823 pl
dc.contributor.authorWarchoł, Agnieszkapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerZąbkowicz, Anna - 132880 pl
dc.contributor.reviewerZachorowska-Mazurkiewicz, Anna - 132823 pl
dc.date.accessioned2020-07-24T07:52:20Z
dc.date.available2020-07-24T07:52:20Z
dc.date.submitted2012-07-05pl
dc.fieldofstudyekonomia stosowanapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/179963
dc.subject.enJasło's district, labour market, the borough of Brzyska, unemployment.pl
dc.subject.plbezrobocie, gmina Brzyska, rynek pracy, powiat jasielskipl
dc.titleProblem bezrobocia na lokalnym rynku pracy-studium przypadku na przykładzie gminy Brzyska i powiatu jasielskiego w latach 2006-2011.pl
dc.title.alternativeThe problem of unemployment on local labour market – case study in the borough of Brzyska and Jasło's district in 2006 – 2011.pl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Zachorowska-Mazurkiewicz, Anna - 132823
Warchoł, Agnieszka
UJK/WZKS
Ząbkowicz, Anna - 132880
Zachorowska-Mazurkiewicz, Anna - 132823
2020-07-24T07:52:20Z
2020-07-24T07:52:20Z
2012-07-05
ekonomia stosowana
Jasło's district, labour market, the borough of Brzyska, unemployment.
bezrobocie, gmina Brzyska, rynek pracy, powiat jasielski

Dukla
Gdynia