dc.abstract.enThe lexiculture is the main subject of the work. It is based on research conduct in Amsterdam with children of Polish origin and in Cracow with Polish children. The aim of the work is to establish the list of words belonging to the lexiculture in both of those groups. Additionally this work tried to present the influence of the place of living to the assimilation of the lexiculture.pl
dc.abstract.plPraca dotyczy zagadnienia leksykultury. Opiera się na badaniach przeprowadzonych wśród dzieci polskiego pochodzenia mieszkających w Amsterdamie oraz dzieci polskich mieszkających w Krakowie. Celem pracy jest ustalenie listy słów należących do leksykultury w obu tych grupach oraz ich porównanie. Dodatkowo podjęto próbę zaprezentowania wpływu miejsca zamieszkania na przyswajanie leksykultury.pl
dc.affiliationWydział Polonistykipl
dc.contributor.advisorMiodunka, Władysław - 130631 pl
dc.contributor.authorBoińska, Zofiapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WP4pl
dc.contributor.reviewerGębal, Przemysław E. - 173350 pl
dc.contributor.reviewerMiodunka, Władysław - 130631 pl
dc.date.accessioned2020-07-24T09:52:13Z
dc.date.available2020-07-24T09:52:13Z
dc.date.submitted2012-07-20pl
dc.fieldofstudynauczanie języka polskiego jako obcego i drugiegopl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/181816
dc.subject.enlexiculture, children, association, language, culturepl
dc.subject.plleksykultura, dzieci, skojarzenia, język, kulturapl
dc.titlePorównanie leksykultury dzieci polskiego pochodzenia mieszkających w Amsterdamie z leksykulturą dzieci polskich mieszkających w Krakowie.pl
dc.title.alternativeThe Comparision of Lexiculture of Children of Polish Origin Living in Amsterdam with Lexiculture of Polish Children Living in Cracow.pl
Wydział Polonistyki
Miodunka, Władysław - 130631
Boińska, Zofia
UJK/WP4
Gębal, Przemysław E. - 173350
Miodunka, Władysław - 130631
2020-07-24T09:52:13Z
2020-07-24T09:52:13Z
2012-07-20
nauczanie języka polskiego jako obcego i drugiego
lexiculture, children, association, language, culture
leksykultura, dzieci, skojarzenia, język, kultura