dc.abstract.enThesis discusses the issues of the mother-daughter relationship after the Holocaust based on the prose of Janina Katz. The author was born in Cracow, during The Second World War she has been saved by a Polish family in Dobczyce. Only mother survived the war, and she came back after her daughter. Relationship between these two women was extremely difficul. Judaism was a difficult fate of the Janina Katz.pl
dc.abstract.plPraca porusza zagadnienie relacji matka-córka po Holocauście na podstawie twórczości prozatorskiej Janiny Katz. Autorka urodziła się w Krakowie, podczas wojny została przechowana przez polską rodzinę w Dobczycach. Wojnę przeżyła jedynie matka, która wróciła po córkę. Relacja obu kobiet była niezwykle trudna i ukształtowała autorkę na całe życie. Judaizm okazał się dla Janiny Katz losem, z którym nie umiała się pogodzić.pl
dc.affiliationWydział Historycznypl
dc.areaobszar nauk humanistycznychpl
dc.contributor.advisorTomal, Maciej - 173415 pl
dc.contributor.authorZaskórska, Alicjapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WH3pl
dc.contributor.reviewerTomal, Maciej - 173415 pl
dc.contributor.reviewerJakimyszyn-Gadocha, Anna - 162114 pl
dc.date.accessioned2020-07-25T04:21:54Z
dc.date.available2020-07-25T04:21:54Z
dc.date.submitted2014-09-25pl
dc.fieldofstudyjudaistykapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/198934
dc.subject.enJanina Katz, mother-daughter relationship, Holocaust,pl
dc.subject.plJanina Katz, stosunek matka-córka, Holocaust,pl
dc.titleStosunek matka-córka po Holokauście, na podstawie twórczości prozatorskiej Janiny Katz ("Moje życie barbarzyńcy", "Pucka").pl
dc.title.alternativeRelationship between mother and daughter after the Holocaust, based on the prose of Janina Katz ("Moje życie barbarzyńcy", "Pucka")pl
Wydział Historyczny
obszar nauk humanistycznych