dc.abstract.enThe topic of this thesis are fairy tales in the context of contemporary visual culture. The main objects of research constitute the works of young Polish artists, a few films, a computer game and a comic book. The motif which interests me most is the relationship between two characters from fairy tales: a little girl and a wild animal, often identified as a wolf. This motif is analyzed in detail in accordance with vast methodology of humanities. The aim of this thesis is to trace - on the basis of collected sources – how this motif penetrates different spheres of visual culture.pl
dc.abstract.plTematem niniejszej pracy magisterskiej jest problematyka baśni w kontekście współczesnej kultury wizualnej. Głównym przedmiotem badań są prace młodych polskich artystów, filmy, gra komputerowa oraz komiks. Szczególnie interesującym mnie wątkiem jest związek baśniowej dziewczynki z dzikim zwierzęciem, utożsamianym często z wilkiem. Ten wątek zostaje poddany szczegółowej analizie z uwzględnieniem szerokiej metodologii badań humanistycznych. Celem pracy jest prześledzenie-na podstawie zgromadzonych materiałów-przenikania się owego motywu w różnych obszarach kultury wizualnej.pl
dc.affiliationWydział Historycznypl
dc.areaobszar nauk humanistycznychpl
dc.contributor.advisorHussakowska-Szyszko, Maria - 102571 pl
dc.contributor.authorKudelska, Martapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WH3pl
dc.contributor.reviewerGryglewicz, Tomasz - 128197 pl
dc.contributor.reviewerHussakowska-Szyszko, Maria - 102571 pl
dc.date.accessioned2020-07-24T13:41:25Z
dc.date.available2020-07-24T13:41:25Z
dc.date.submitted2012-11-29pl
dc.fieldofstudyhistoria sztukipl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/185315
dc.subject.enGIRL-WOLF-FAIRY TALES-VISUAL CULTURE-CONTEMPORARY ARTpl
dc.subject.plDZIEWCZYNKA-WILK-BAŚNIE-KULTURA WIZUALNA-SZTUKA WSPÓŁCZESNApl
dc.titleDziewczynka i wilk bardzo zły. Wątki baśniowe we współczesnej kulturze wizualnej.pl
dc.title.alternativeGirl and Bad Bad Wolf. Fairy Tales Motif in Contemporary Visual Culturepl
Wydział Historyczny
obszar nauk humanistycznych