dc.abstract.enThis master’s thesis presents the problem of assessing the effectiveness of the training projects financed from EU funds - the European Social Fund. This is the analysis of possible sources of funding in this area, the barriers to the use of EU funds, how to identify training needs and tools to determine the effectiveness of the training projects. Based on the selected instance there are also propositions of solutions for fixing the results of training and strengthening the effectiveness of after training. Work shall evaluate the situation the industry training services in Poland, the trend of development and several of the problems of this sector, and also introduces a new financial perspective for 2014-2020.pl
dc.abstract.plW pracy przedstawiono problematykę oceny efektywności projektów szkoleniowych finansowanych z funduszy Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego. Analizie poddane zostały możliwe źródła finansowania w tym zakresie, bariery w wykorzystaniu środków unijnych, metody identyfikacji potrzeb szkoleniowych oraz narzędzia mające na celu określenie efektywności projektów szkoleniowych. Na podstawie wybranego przykładu zaproponowane zostały również rozwiązania dotyczące utrwalania rezultatów szkoleń i wzmacniania efektywności poszkoleniowej. Praca poddaje ocenie sytuację branży usług szkoleniowych w Polsce, tendencje rozwoju wraz z występującymi problemami tego sektora, a także przedstawia nową perspektywę finansowania na lata 2014-2020.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.contributor.advisorStuss, Magdalena - 132134 pl
dc.contributor.authorBrożyna, Mateuszpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerJedynak, Piotr - 128512 pl
dc.contributor.reviewerStuss, Magdalena - 132134 pl
dc.date.accessioned2020-07-24T16:33:48Z
dc.date.available2020-07-24T16:33:48Z
dc.date.submitted2013-06-28pl
dc.fieldofstudyzarządzanie i doradztwo gospodarczepl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/187996
dc.subject.enassessment of the effectiveness of training - European Social Found – evaluation – identification of training needs - training services market.pl
dc.subject.plEuropejski Fundusz Społeczny - ewaluacja - identyfikacja potrzeb szkoleniowych - ocena efektywności szkoleń – rynek usług szkoleniowych.pl
dc.titleOcena efektywności projektów szkoleniowych finansowanych ze środków Unii Europejskiej.pl
dc.title.alternativeAssessment of the effectiveness of training projects financed by European Union.pl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Stuss, Magdalena - 132134