Doręczenia w postępowaniu administracyjnym

dc.abstract.enThe aim of my thesis is to analyze the most important issues connected to the institution of deliverance. A thesis consists of five chapters and has been supported by extensive judicature. In the first chapter I explain the principles of the system connected with the institution of deliverance. The next chapter presents subjective and objective scope of deliverance. The third chapter is about the places in which it is possible to effect the delivery. In the fourth chapter of my thesis I concentrated on methods of delivery and proof to confirm this action. The last chapter focused on the effects of deliverance – both done correctly and incorrectly.pl
dc.abstract.plCelem mojej pracy jest analiza najważniejszych zagadnień łączących się z instytucją doręczenia. Praca składa się z pięciu rozdziałów i została poparta bogatym orzecznictwem sądowym. W pierwszym rozdziale wyjaśnione zostały zasady systemowe łączące się z instytucją doręczenia. Kolejny rozdział poświęcony został odpowiednio: podmiotom i przedmiotowi doręczeń. Rozdział trzeci mówi o miejscach, w których możnaskutecznie dokonać doręczenia. W czwartym rozdziale mojej pracy znalazła się charakterystyka sposobów doręczeń oraz dowodów służących potwierdzeniu owej czynności. W ostatnim rozdziale pracy skupiłam się na skutkach jakie wywołuje doręczenie –zarówno to dokonane prawidłowo, jak i wadliwie.pl
dc.affiliationWydział Prawa i Administracjipl
dc.contributor.advisorKnysiak-Sudyka, Hanna - 128939 pl