Droga współczesnych Chin do popularyzacji mody luksusowej

dc.abstract.enThe theme of the work is the path of modern China to popularize luxury fashion. The subject of the work is to show what was the reason for the sudden entry of Chinese citizens into the luxury goods market and what path has China taken since the reforms of Deng Xiaoping to popularizing luxury fashion. This work focuses on political changes, but above all the social ones that influenced it. This work also focuses on how politics and its reforms are reflected in society and what can be born of it.The work consists of three chapters. The first is a historical chapter, necessary to give a historical background, i.e. describing the reforms of Deng Xiaoping. This chapter also tells the story of the rebirth of the textile industry. The second chapter focuses on sociological terms such as middle class and consumerism as well as their presence in Chinese society. The third and final chapter focuses on the effects of the political changes described in the first chapter, focusing on China's position in the luxury goods market and introduces Chinese native brands.pl
dc.abstract.plTematem pracy jest droga współczesnych Chin do popularyzacji mody luksusowej. Przedmiotem pracy jest pokazanie co było przyczyną nagłego wejścia obywateli Państwa Środka w rynek dóbr luksusowych oraz jaką drogę przeszło państwo od czasów reform Deng Xiaopinga do spopularyzowania mody luksusowej. Praca ta skupia się na zmianach politycznych, ale przed wszystkim społecznych, które na to wpłynęły. Praca ta również koncentruje się na tym jak polityka i jej reformy mają odbicie w społeczeństwie i co z tego może się narodzić.Praca składa się z trzech rozdziałów. Pierwszy z nich to rozdział historyczny, niezbędny do nadania tła historycznego, czyli opisujący reformy Deng Xiaopinga. Opowiada on również historię ponownych narodzin przemysłu tekstylnego. Drugi rozdział skupia się na terminach socjologicznych takich jak klasa średnia oraz konsumpcjonizm jak i ich obecności w chińskim społeczeństwie. Trzeci, ostatni rozdział, skupia się na efektach zmian politycznych opisanych w pierwszym rozdziale koncentrując się na pozycji Chin w rynku dóbr luksusowych oraz przedstawia chińskie rodzime marki.pl
dc.affiliationWydział Studiów Międzynarodowych i Politycznychpl
dc.areaobszar nauk humanistycznychpl
dc.contributor.advisorJelonek, Adam - 128515 pl
dc.contributor.authorNocuń, Karolinapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WSMPpl
dc.contributor.reviewerJelonek, Adam - 128515 pl
dc.contributor.reviewerRak, Karolinapl
dc.date.accessioned2020-07-28T06:49:57Z
dc.date.available2020-07-28T06:49:57Z
dc.date.submitted2020-07-09pl
dc.fieldofstudystudia dalekowschodniepl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/241336
dc.subject.enfashion, China, new middle class, consumerism, textilespl
dc.subject.plmoda, Chiny, nowa klasa średnia, konsumpcjonizm, tekstyliapl
dc.titleDroga współczesnych Chin do popularyzacji mody luksusowejpl
dc.title.alternativeContemporary China's Path to Popularizing Luxury Fashionpl
Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych
obszar nauk humanistycznych
Jelonek, Adam - 128515
Nocuń, Karolina
UJK/WSMP
Jelonek, Adam - 128515
Rak, Karolina
2020-07-28T06:49:57Z
2020-07-28T06:49:57Z
2020-07-09
studia dalekowschodnie
fashion, China, new middle class, consumerism, textiles
moda, Chiny, nowa klasa średnia, konsumpcjonizm, tekstylia
Droga współczesnych Chin do popularyzacji mody luksusowej
Contemporary China's Path to Popularizing Luxury Fashion