Widowisko sportowe w prawie autorskim

dc.abstract.enThe master thesis includes reflections on the sport spectacle and its relationship with copyright law. Issues raised in it seek to extensively explain the subject. First of all, the problem of sports spectacle as a subject of legal protection is described, which is indispensable for further discussion. Then the master thesis is about the comparison of sports and choreography, which has brought many coherent conclusions. The last point of consideration is the location of the sports spectacle in the regulation of related rights.pl
dc.abstract.plPraca magisterska zawiera rozważania dotyczące widowiska sportowego i jego relacji z prawem autorskim. Poruszone w niej kwestie dążą do jak najszerszego wytłumaczenia tematu. W pierwszej kolejności opisany został problem widowiska sportowego jako przedmiotu ochrony prawnej, który jest nieodzowny do poruszenia dalszych rozważań. Następnie praca dotyczy kwestii porównania widowiska sportowego i utworu choreograficznego, co nasunęło wiele koherentnych wniosków. Ostatnim punktem rozważań jest umiejscowienie widowiska sportowego w regulacjach dotyczących praw pokrewnych.pl
dc.affiliationWydział Prawa i Administracjipl
dc.contributor.advisorMarkiewicz, Ryszard - 130341 pl
dc.contributor.authorWodo, Bartłomiejpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WPA3pl
dc.contributor.reviewerLaskowska-Litak, Ewapl
dc.contributor.reviewerMarkiewicz, Ryszard - 130341 pl
dc.date.accessioned2020-07-27T05:49:04Z
dc.date.available2020-07-27T05:49:04Z
dc.date.submitted2017-06-28pl
dc.fieldofstudyprawopl
dc.identifier.apddiploma-113389-204014pl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/218847
dc.subject.ensports spectacle, copyright, related rights, trackpl
dc.subject.plwidowisko sportowe, prawo autorskie, prawa pokrewne, utwórpl
dc.titleWidowisko sportowe w prawie autorskimpl
dc.title.alternativeSports spectacle in copyright lawpl
Wydział Prawa i Administracji
Markiewicz, Ryszard - 130341
Wodo, Bartłomiej
UJK/WPA3
Laskowska-Litak, Ewa
Markiewicz, Ryszard - 130341
2020-07-27T05:49:04Z
2020-07-27T05:49:04Z
2017-06-28
prawo
diploma-113389-204014
sports spectacle, copyright, related rights, track
widowisko sportowe, prawo autorskie, prawa pokrewne, utwór
Widowisko sportowe w prawie autorskim
Sports spectacle in copyright law

Przybyszewo
Gliwice