Postawy młodzieży w wieku dorastania wobec zjawiska cyberprzemocy

dc.abstract.enTHE SUMMARY This is a research work. The beginning is an introduction to the research issues. The first chapter- based on the available literature- describes the main factors that resolve into the intensity of attitudes and their potential change, especially when it comes to teenagers. It also contains the theoretical knowledge about communicative role of the Internet, and its impact on social interactions among adolescents. At the end, it presents elementary definitions, classification and conditionings of cyber violence and its best known forms. The second chapter includes the methodology of my own research. It introduces the particular research problems, applied methods and tools, and the preparation of the research with the characteristic of the research group. The third chapter is the analysis of conducted research, which considers the knowledge, the affective relation and the common behaviors of the respondents towards cyber violence. The fourth chapter contains main generalizations and conclusions.pl
dc.abstract.plSTRESZCZENIE Praca posiada charakter badawczy. Wstęp stanowi wprowadzenie do problematyki badań. Rozdział pierwszy, w oparciu o analizę literatury przedmiotu, charakteryzuje poszczególne czynniki wpływające na intensywność przejawianych postaw oraz ich potencjalną zmianę, zwłaszcza w okresie adolescencji. Zawarta została w nim także wiedza teoretyczna dotycząca komunikacyjnej funkcji sieci internetowej, z uwzględnieniem wpływu jaki wywiera ona na młodych internautów. Umieszczono w nim także podstawowe definicje, przyczyny występowania oraz główne rodzaje zjawiska cyberprzemocy. Rozdział drugi obejmuje metodologię badań własnych, w której charakteryzuje szczegółowe problemy badawcze, wykorzystane metody i narzędzia badań oraz informacje związane z organizacją badań i charakterystyką grupy badawczej. Rozdział trzeci to analiza badań własnych, w której rozpatruje się wiedzę, stosunek emocjonalno-normatywny oraz przejawiane zachowania badanych wobec zjawiska cyberprzemocy. Rozdział czwarty przedstawia najważniejsze uogólnienia i wnioski z badań.pl
dc.affiliationWydział Filozoficznypl
dc.contributor.advisorPalka, Stanisław - 131249 pl
dc.contributor.authorBajak, Dorotapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WF5pl
dc.contributor.reviewerMyszkowska-Litwa, Marta - 130848 pl
dc.contributor.reviewerPalka, Stanisław - 131249 pl
dc.date.accessioned2020-07-23T23:08:51Z
dc.date.available2020-07-23T23:08:51Z
dc.date.submitted2012-06-18pl
dc.fieldofstudypedagogika resocjalizacyjnapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/178410
dc.subject.enAttitudes, adolescents, cyber-violence, cyber-bullyingpl
dc.subject.plPostawy, młodzież w wieku dorastania, cyberprzemocpl
dc.titlePostawy młodzieży w wieku dorastania wobec zjawiska cyberprzemocypl
dc.title.alternativeThe attitudes of the adolescents towards cyber-violencepl
Wydział Filozoficzny
Palka, Stanisław - 131249
Bajak, Dorota
UJK/WF5
Myszkowska-Litwa, Marta - 130848
Palka, Stanisław - 131249
2020-07-23T23:08:51Z
2020-07-23T23:08:51Z
2012-06-18
pedagogika resocjalizacyjna
Attitudes, adolescents, cyber-violence, cyber-bullying
Postawy, młodzież w wieku dorastania, cyberprzemoc
Postawy młodzieży w wieku dorastania wobec zjawiska cyberprzemocy
The attitudes of the adolescents towards cyber-violence

Lublin
Niwy