dc.abstract.enSTRESZCZENIE W JĘZYKU ANGIELSKIMWorking under the title: "Vap-pneumonia treatment and care in the intensive care unit" is a work that contains a descriptive statistical approach to the etiological factors that cause pneumonia. The work consists of nine chapters, one chapter of theoretical and statistical. The individual chapters are described theoretical: anatomy and physiology of the human lung. The following describes the definition of pneumonia taking into account the division of viral, bacterial and environmental illness including hospital and community-acquired pneumonia. The following sections provide symptoms and risk factors. Then the diagnosis of pneumonia is described in detail and illustrated odrespiratorowego pharmacological treatment of pneumonia. The last chapter of the paper focuses on the statistical recording of etiological factors that cause pneumonia in the intensive care Hospital. L. Rydygiera in Krakow. At the end it was written summary describing the results of the treatment of pneumonia.pl
dc.abstract.plSTRESZCZENIE W JĘZYKU POLSKIM Praca pod tytułem: „Odrespiratorowe zapalenie płuc- leczenie i opieka w oddziale intensywnej terapii” jest pracą opisową zawierającą statystyczne ujęcie czynników etiologicznych wywołujących zapalenie płuc. Praca składa się z dziewięciu rozdziałów teoretycznych i jednego rozdziału statystycznego. W poszczególnych rozdziałach teoretycznych opisane zostały: anatomia i fizjologia płuc człowieka. W kolejnych opisano definicje zapalenia płuc uwzględniając podział na wirusowe, bakteriologiczne oraz na środowisko zachorowania w tym szpitalne i pozaszpitalne zapalenie płuc. Kolejne rozdziały zawierają objawy i czynniki ryzyka zachorowania. Następnie opisano diagnostykę zapalenia płuc oraz szczegółowo ukazano leczenie farmakologiczne odrespiratorowego zapalenia płuc. Ostatni rozdział pracy przedstawia statystyczne ujęcię czynników etiologicznych wywołujących zapalenie płuc w oddziale Intensywnej terapii Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. Na koniec zostało napisane podsumowanie opisujące wyniki leczenia zapalenia płuc.pl
dc.affiliationWydział Nauk o Zdrowiupl
dc.areaobszar nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznejpl
dc.contributor.advisorCzekaj, Janusz - 129100 pl
dc.contributor.authorHardyn, Joannapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WNOZpl
dc.contributor.reviewerCzekaj, Janusz - 129100 pl
dc.contributor.reviewerPilc, Andrzej - 133153 pl
dc.date.accessioned2020-07-23T22:20:25Z
dc.date.available2020-07-23T22:20:25Z
dc.date.submitted2012-09-14pl
dc.fieldofstudypielęgniarstwopl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/177645
dc.subject.enKeywords: pneumonia, Vap, nursing.pl
dc.subject.plSłowa kluczowe: zapalenie płuc, odrespiratorowe zapalenie płuc, opieka pielęgniarska.pl
dc.titleOdrespiratorowe zapalenie płuc- leczenie i opieka w oddziale intensywnej terapii.pl
dc.title.alternativeVap pneumonia-care and treatment in the intensive care unitpl
Wydział Nauk o Zdrowiu
obszar nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej
Czekaj, Janusz - 129100
Hardyn, Joanna
UJK/WNOZ
Czekaj, Janusz - 129100
Pilc, Andrzej - 133153
2020-07-23T22:20:25Z
2020-07-23T22:20:25Z
2012-09-14
pielęgniarstwo
Keywords: pneumonia, Vap, nursing.
Vap pneumonia-care and treatment in the intensive care unit

Lublin
Jarosław