dc.abstract.enThe aim of our project is to create a tool which helps finding and identifying bugs and errors in output code which is used by .NET - MSIL.Our solution will contain strict reference to IL2JS platform, however framework created by us can be easily adopted in another projects - debuggers for other languages, which output code is MSIL (in example those can be languages like C# and Visual Basic.NET).In the first chapter we will introduce details of IL2JS project created by Michal Kolarz, which we have implemented debugger for. In the second chapter we will describe technologies used by our project - JavaScript, .NET Framework, PDB files and WCF service.In the third chapter we will introduce technical details about architecture of extension module for Visual Studio, which is Visual Studio Debugging Extensibility. In the last chapter we will describe how our debugger integrates with IL2JS framework and we will present sample use of our project.pl
dc.abstract.otherCelem naszej pracy jest stworzenie narzędzia ułatwiającego odnajdywanie i identyfikację błędów w kodzie wynikowym charakterystycznym dla platformy .NET – MSIL. Przedstawione przez nas rozwiązania będą przykładem debuggera dla projektu IL2JS, lecz stworzony przez nas framework może znaleźć zastosowanie w innych projektach – debuggerach dla języków, których kodem wynikowym jest MSIL (w szczególności mogą to być istniejące języki C#, Visual Basic.NET)W rozdziale I przybliżymy szczegóły dotyczące projektu IL2JS autorstwa Michała Kolarza, dla którego stworzyliśmy debugger ułatwiający inspekcję kodu wygenerowanego przez ten framework. W rozdziale II wprowadzimy nieco informacji, które będą dotyczyć technologii Javascript, .NET Framework i kodu pośredniego MSIL. Opiszemy również popularne narzędzie do debugowania kodu JavaScript – Firebug. Zajmiemy się także opisem plików PDB (Program Database Files) wykorzystywanych przez debuggery języków platformy .NET oraz technologii wykorzystywanych do transportu danych pomiędzy klientem a serwerem (WCF Service, JSONP). W rozdziale III przedstawimy szczegóły techniczne dotyczące budowy dodatku rozszerzającego funkcjonalność zintegrowanego środowiska programistycznego Visual Studio, implementacji naszego frameworka WebVSDebuggera. W ostatnim rozdziale opiszemy jego integrację z platformą IL2JS oraz zaprezentujemy przykład zastosowania naszego dodatku.pl
dc.affiliationWydział Matematyki i Informatykipl
dc.contributor.advisorRoman, Adam - 142015 pl
dc.contributor.authorDutko, Marekpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WMI2pl
dc.contributor.reviewerTabor, Jacek - 132362 pl
dc.contributor.reviewerRoman, Adam - 142015 pl
dc.date.accessioned2020-07-14T18:11:24Z
dc.date.available2020-07-14T18:11:24Z
dc.date.submitted2011-07-19pl
dc.fieldofstudyinformatyka stosowanapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/169717
dc.titleProjekt i implementacja debugera do platformy il2js (oskryptowywanie stron www w .NET)pl
dc.title.alternativeProject and implementation of debugger for IL2JS platform (scripting WWW sites using .NET)pl
dc.abstract.otherpl
Wydział Matematyki i Informatyki