Słownictwo polskie w ćwiczeniach dla obcokrajowców : poziom B2

book
handbook
dc.abstract.plSłownictwo polskie w ćwiczeniach dla obcokrajowców to zbiór ćwiczeń w układzie tematycznym, przygotowany z myślą o cudzoziemcach uczących się polszczyzny na poziomie B2. Opanowanie zebranej w nim leksyki umożliwi im podejmowanie i skuteczną realizację szerokiego spektrum działań językowych: receptywnych, produktywnych i mediacyjnych, gdyż … nie zabraknie im słów. Zbiór składa się z 20 jednostek tematycznych, zebranych w 4 moduły zakończone "sprawdzianem leksykalnym". Każda jednostka zawiera kilkanaście różnorodnych ćwiczeń. Umożliwiają one uczącym się zarówno samodzielne odkrywanie znaczeń wyrazów, utrwalanie nowo poznanego słownictwa, jak i rozmaite działania za jego pomocą. W ćwiczeniach, które w większości opierają się na tekstach poruszających aktualne problemy, wykorzystane zostały następujące techniki pracy: dopasowywanie wyrazów do ich definicji; uzupełnianie luk sterowanych i otwartych; uzupełnianie tekstów wyrazami z banku; dopełnianie kolokacji; dobieranie poprawnych połączeń wyrazowych; wybór formy leksykalnej adekwatnej do kontekstu; parafrazowanie; tworzenie form pokrewnych; tworzenie matryc słowotwórczych; formułowanie sterowanej leksykalnie odpowiedzi krótkiej lub rozszerzonej. Słownictwo polskie w ćwiczeniach dla obcokrajowców może być wykorzystywane zarówno do pracy samodzielnej (klucz do ćwiczeń), jak i pod kierunkiem nauczyciela.pl
dc.affiliationWydział Polonistyki : Centrum Języka i Kultury Polskiej w Świeciepl
dc.contributor.authorSeretny, Anna - 131831 pl
dc.date.accessioned2017-01-14T10:18:20Z
dc.date.available2017-01-14T10:18:20Z
dc.date.issued2016pl
dc.description.additionalNa okł.: Polski w ćwiczeniachpl
dc.description.physical256pl
dc.description.publication12,2pl
dc.identifier.isbn978-83-60229-49-1pl
dc.identifier.urihttp://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/35368
dc.pubinfoKraków : Prolog Publishingpl
dc.rightsDodaję tylko opis bibliograficzny*
dc.rights.licencebez licencji
dc.rights.uri*
dc.subject.enPolish language learning/teachingpl
dc.subject.entopic oriented lexical exercisespl
dc.subject.enB2 levelpl
dc.subject.plnauczanie/uczenie się języka polskiegopl
dc.subject.plćwiczenia leksykalne w układzie tematycznympl
dc.subject.plpoziom B2pl
topic oriented lexical exercises
B2 level
nauczanie/uczenie się języka polskiego
ćwiczenia leksykalne w układzie tematycznym
poziom B2
dc.subtypepl