Problemy zdrowotne chorego z zespołem metabolicznym

dc.abstract.enMetabolic syndrome is a disease that usually occurs in people with diagnosed type II diabetes, obesity and / or ischemic heart disease. The condition applies to adults, mostly leading unhealthy lifestyles. Great importance in the medical and nursing care is care based on the needs and health problems of the patient.The study presents the health problems the patient on the basis of the literature.The aim of this study was to develop health problems a patient with metabolic syndrome.pl
dc.abstract.plZespół metaboliczny jest chorobą, która występuje zazwyczaj u ludzi ze stwierdzona cukrzycą II typu, otyłością i/lub z chorobą niedokrwienną serca. Schorzenie dotyczy osób dorosłych, głównie prowadzących niezdrowy tryb życia. Duże znaczenie w procesie leczniczo- pielęgnacyjnym ma opieka opierająca się na potrzebach i problemach zdrowotnych pacjenta.W pracy przedstawiono problemy zdrowotne chorego na podstawie analizy piśmiennictwa.Celem pracy było opracowanie problemów zdrowotnych chorego z zespołem metabolicznym.pl
dc.affiliationWydział Nauk o Zdrowiupl
dc.areaobszar nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznejpl
dc.contributor.advisorReczek, Agata - 133267 pl
dc.contributor.authorSzwengiel, Patrycjapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WNOZpl
dc.contributor.reviewerŚcisło, Lucyna - 133623 pl
dc.contributor.reviewerReczek, Agata - 133267 pl
dc.date.accessioned2020-07-24T08:16:01Z
dc.date.available2020-07-24T08:16:01Z
dc.date.submitted2012-07-09pl
dc.fieldofstudypielęgniarstwopl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/180338
dc.subject.enmetabolic syndrome, syndrome X, type II diabetes, abdominal obesity, cardiovascular disease.pl
dc.subject.plZespół metaboliczny, zespół X, cukrzyca typu II, otyłość brzuszna, choroba naczyniowo-sercowa.pl
dc.titleProblemy zdrowotne chorego z zespołem metabolicznympl
dc.title.alternativePatient heath problems with metabolic syndromepl
Wydział Nauk o Zdrowiu
obszar nauk medycznych, nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej
Reczek, Agata - 133267
Szwengiel, Patrycja
UJK/WNOZ
Ścisło, Lucyna - 133623
Reczek, Agata - 133267
2020-07-24T08:16:01Z
2020-07-24T08:16:01Z
2012-07-09
pielęgniarstwo
Problemy zdrowotne chorego z zespołem metabolicznym
Patient heath problems with metabolic syndrome

Bialystok
Częstochowa