dc.abstract.enThe texts of liturgical dramas are preserved till this day. Along with the provisions of the Council of Trent the habit of playing dramas during the liturgies in churches began to fade. This thesis concerns the liturgical staging as a specific type of the heritage taking into account the modern way of approaching it, as presented by the Schola Węgajty Theatre.pl
dc.abstract.plTeksty dramatów liturgicznych zachowały się do dzisiaj. Wraz z postanowieniami Soboru Trydenckiego zanikać zaczął zwyczaj odgrywania dramatów w czasie liturgii w kościołach. Praca dotyczy dramatyzacji liturgicznych, jako specyficznego rodzaju dziedzictwa z uwzględnieniem współczesnego sposobu podchodzenia do niego, prezentowanego przez Scholę Teatru Wegajty.pl
dc.affiliationWydział Historycznypl
dc.areaobszar nauk humanistycznychpl
dc.contributor.advisorKrasny, Piotr - 129425 pl
dc.contributor.authorPłonka, Mirosławpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WH3pl
dc.contributor.reviewerKrasny, Piotr - 129425 pl
dc.contributor.reviewerRodzińska-Chorąży, Teresa - 131663 pl
dc.date.accessioned2020-07-26T13:59:07Z
dc.date.available2020-07-26T13:59:07Z
dc.date.submitted2015-07-01pl
dc.fieldofstudyochrona dóbr kulturypl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/204415
dc.subject.enThe medieval Staging of liturgical Drama, Intangible Cultural Heritagepl
dc.subject.plDramatyzacja średniowieczna, niematerialne dziedzictwo kulturowepl
dc.titleOdtwarzanie średniowiecznych dramatyzacji liturgicznych na przykładzie działalności Scholi Teatru Węgajty.pl
dc.title.alternativeReproduction of medieval liturgical staging based on an example of Schola Teatru Węgajty activity.pl
Wydział Historyczny
obszar nauk humanistycznych
Krasny, Piotr - 129425
Płonka, Mirosław
UJK/WH3
Krasny, Piotr - 129425
Rodzińska-Chorąży, Teresa - 131663
2020-07-26T13:59:07Z
2020-07-26T13:59:07Z
2015-07-01
ochrona dóbr kultury
The medieval Staging of liturgical Drama, Intangible Cultural Heritage
Dramatyzacja średniowieczna, niematerialne dziedzictwo kulturowe

Grodzisk Mazowiecki