Ekonomika produkcji filmów fabularnych

dc.abstract.enThis document describes the relation between economy and film industry as well as presents the influence of the films on the society.The first part includes the definition of feature film as a part of culture. It explains the characteristics and functions of film as an element of culture and presents informations and statistics.The second part describes an analysis of two types of feature film: commercial and non-commercial. This part illustrate the values of this two kinds of cinema and presents their influence on the spectators.The work is summarised by reflexion about the potential of feature films.pl
dc.abstract.plPoniższa praca ma na celu ukazanie zależności pomiędzy ekonomią a przemysłem produkcji filmów fabularnych oraz zbadanie wpływu, jaki filmy wywierają na widzów. W pierwszej części pracy omówiono film fabularny jako element kultury, jego cechy oraz funkcje, jakie pełni wobec jednostki i społeczeństwa. Zaprezentowano również dane statystyczne dotyczące popularności kina oraz informacje związane z rentownością produkcji filmowych.Część druga poświęcona jest analizie dwóch rodzajów filmów fabularnych: komercyjnych i niekomercyjnych. Przedstawiono ich charakterystykę oraz omówiono funkcje, jakie spełniają. Zbadano także sposoby wpływania filmu na widza i wartości, jakie niosą ze sobą poszczególne rodzaje filmów. Praca zakończona jest rozważaniami na temat efektywniejszego wykorzystania potencjału, jaki mają filmy fabularne.pl
dc.affiliationWydział Prawa i Administracjipl
dc.contributor.advisorSmaga, Marcin - 131941 pl
dc.contributor.authorSikora, Paulinapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WPA3pl
dc.contributor.reviewerSmaga, Marcin - 131941 pl
dc.contributor.reviewerWłudyka, Tadeusz - 132679 pl
dc.date.accessioned2020-07-27T21:07:52Z
dc.date.available2020-07-27T21:07:52Z
dc.date.submitted2018-09-24pl
dc.fieldofstudyadministracjapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/232480
dc.subject.eneconomics, feature film, economypl
dc.subject.plekonomika produkcji, film fabularny, ekonomiapl
dc.titleEkonomika produkcji filmów fabularnychpl
dc.title.alternativeEconomics of film productionpl
Wydział Prawa i Administracji
Smaga, Marcin - 131941
Sikora, Paulina
UJK/WPA3
Smaga, Marcin - 131941
Włudyka, Tadeusz - 132679
2020-07-27T21:07:52Z
2020-07-27T21:07:52Z
2018-09-24
administracja
economics, feature film, economy
ekonomika produkcji, film fabularny, ekonomia
Ekonomika produkcji filmów fabularnych
Economics of film production