Handel Internetowy – aspekty prawne

dc.abstract.enThe aim of the master's thesis is to research and analyze the functioning of e-commerce in Poland. In the first stage of the work, the author will focus on introducing the terms important in the topic, explaining the distinctiveness of e-commerce from the classic form of business. In the second chapter, the legal obligations of conducting e-business as well as the rights and obligations of consumers and e-entrepreneurs will be introduced. The third chapter will deal with the financial and tax issue of conducting business on the Internet and an analysis of the latest EU Directive. Finally, the author will present her prognosis for the future of e-commerce in Polish law.pl
dc.abstract.plPraca ma na celu zbadać i przeanalizować funkcjonowanie handlu Internetowego w Polsce. W pierwszym etapie pracy, autorka skupi się na wprowadzeniu terminów, których znajomość w tym temacie wydaje się istotne, wyjaśnieniu odrębności handlu Internetowego od klasycznej jego formy. W drugim rozdziale poddane analizie zostaną obowiązki prawne prowadzenia handlu Internetowego oraz prawa i obowiązków konsumenta i e-przedsiębiorcy. W rozdziale trzecim podjęta zostanie kwestia finansowa i podatkowa prowadzenia działalności w Internecie oraz analiza najnowszej Dyrektywa Rady Unii Europejskiej. Na zakończenie, autorka przedstawi swoje rokowania na przyszłość dla handlu Internetowego w prawie polskim.pl
dc.affiliationWydział Prawa i Administracjipl
dc.contributor.advisorOplustil, Krzysztof - 131175 pl
dc.contributor.authorWalawska, Katarzynapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WPA3pl
dc.contributor.reviewerWoroniecki, Paweł - 199164 pl
dc.contributor.reviewerOplustil, Krzysztof - 131175 pl
dc.date.accessioned2021-10-27T21:58:34Z
dc.date.available2021-10-27T21:58:34Z
dc.date.submitted2021-10-06pl
dc.fieldofstudyprawopl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/282077
dc.subject.ene-commerce, law, regulations, taxes.pl
dc.subject.plhandel internetowy, e-commerce, prawo, przepisy, podatki.pl
dc.titleHandel Internetowy – aspekty prawnepl
dc.title.alternativeE-commerce - legal aspectspl
Wydział Prawa i Administracji
Oplustil, Krzysztof - 131175
Walawska, Katarzyna
UJK/WPA3
Woroniecki, Paweł - 199164
Oplustil, Krzysztof - 131175
2021-10-27T21:58:34Z
2021-10-27T21:58:34Z
2021-10-06
prawo
e-commerce, law, regulations, taxes.
handel internetowy, e-commerce, prawo, przepisy, podatki.
Handel Internetowy – aspekty prawne
E-commerce - legal aspects