Przedsiębiorczość kobiet.Potencjał i wspieranie rozwoju kobiet na

dc.abstract.enWomen's struggle to overcome discrimination and inequality, deeply rooted in their societies and cultures, is exacerbated by the current direction of economic and trade liberalization.For a long time global economy was ignoring women's enterprise issues. The aim of the paper is to describe polish women siutuation on the labour market.I focused on the Cracow's local context as well as on the european union's programmes which main aim is to enhance women's enterprise.pl
dc.abstract.plStatus kobiet jako podmiotów gospodarczych stał się elementem zrównoważonego rozwoju krajów rozwijających się oraz dowodem dojrzałości i rentowności społeczeństwa. Bardzo długo w ekonomi pomijane były ważne dla kobiet zagadnienia związane z ich pozycją na rynku pracy. Celem niniejszej pracy jest spojrzenie jak kształtuje się proces dostrzegania, wspierania i wykorzystywania przedsiębiorczości kobiet na terenie Krakowa w kontekście działań lokalnych oraz projektów unijnych rzłożonych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na lata 207-2009 w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie. Po omówieniu przedsięwzięć lokalnych z terenu Krakowa w pracy znaleść można analizę tych programów zarówno pod kątem jakościowym jak i ilościowym w kontekście wdrażania polityki gender mainstreaming.Opracowanie zawiera również analizę wywiadów indywidualnych przeprowadzonych z kobietami prowadzącymi własną firme na terenie Krakowa.pl
dc.affiliationWydział Filozoficznypl
dc.contributor.advisorSlany, Krystyna - 131924 pl
dc.contributor.authorRożdżyńska, Jadwigapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WF5pl
dc.contributor.reviewerSlany, Krystyna - 131924 pl
dc.contributor.reviewerJasikowska, Katarzyna - 128060 pl
dc.date.accessioned2020-07-15T18:15:28Z
dc.date.available2020-07-15T18:15:28Z
dc.date.submitted2011-07-15pl
dc.fieldofstudysocjologiapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/172893
dc.subject.enwomen's enterprise, gender mainsteaming, discriminationpl
dc.subject.plprzedsiębiorczość kobiet, gender mainstreaming, dyskryminacjapl
dc.titlePrzedsiębiorczość kobiet.Potencjał i wspieranie rozwoju kobiet napl
dc.title.alternativeWomen's enterprise. Enhancement of women's enterprise in local context and European Union's programmes.pl
Wydział Filozoficzny
Slany, Krystyna - 131924
Rożdżyńska, Jadwiga
UJK/WF5
Slany, Krystyna - 131924
Jasikowska, Katarzyna - 128060
2020-07-15T18:15:28Z
2020-07-15T18:15:28Z
2011-07-15
socjologia
women's enterprise, gender mainsteaming, discrimination
przedsiębiorczość kobiet, gender mainstreaming, dyskryminacja
Przedsiębiorczość kobiet.Potencjał i wspieranie rozwoju kobiet na

Bytom