dc.abstract.enContemporary economic crisis that occurred in 2007-2009 was one of the biggest crises that have affected not only the United States economy but also rest of the world. The main aim of this thesis was to present the impact of the activities of the Federal Reserve System on emerging the financial crisis. Such aim require an explanation of the basic concepts related to the financial crisis and to present models that describe it. The main statement that can be found in this work conclude that there were many causes of the crisis, which were imposed on each other, but actually actions of the Federal Reserve System largely contributed to it.pl
dc.abstract.plWspółczesny kryzys gospodarczy, który wystąpił w latach 2007-2009 był jednym z największych kryzysów, które dotknęły gospodarkę nie tylko Stanów Zjednoczonych, ale też całego świata. Głównym zamierzeniem niniejszej pracy licencjackiej było przedstawienie wpływu działań Systemu Rezerwy Federalnej na powstanie kryzysu finansowego. Tak postawiony cel wymaga wyjaśnienia podstawowych pojęć związanych z kryzysem finansowym oraz przedstawienia modeli, które go opisują. Główne wnioski, które znajdują się w tej pracy stwierdzają, że było wiele przyczyn kryzysu, które się wzajemnie na siebie nałożyły, ale działania Systemu Rezerwy Federalnej w głównej mierze się do niego przyczyniły.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.contributor.advisorŁasak, Piotr - 174451 pl
dc.contributor.authorChrzanowski, Maciejpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerTrojak, Mariusz - 132421 pl
dc.contributor.reviewerŁasak, Piotr - 174451 pl
dc.date.accessioned2020-07-25T02:44:39Z
dc.date.available2020-07-25T02:44:39Z
dc.date.submitted2014-07-09pl
dc.fieldofstudyekonomia międzynarodowapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/197499
dc.subject.enFederal Reserve System, Financial crisispl
dc.subject.plKryzys finansowy, System Rezerwy Federalnejpl
dc.title"DZIAŁALNOŚĆ SYSTEMU REZERWY FEDERALNEJ W CZASIE KRYZYSU FINANSOWEGO 2007-2009".pl
dc.title.alternativeThe activities of the Federal Reserve during the financial crisis 2007-2009pl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
Łasak, Piotr - 174451