Graphical applications for the Dirac-Fock program

dc.abstract.enWolfram Mathematica based program that allows to plot and compare data sets of radial parts of numerical solution of Dirac-Fock equation as visual functions. Input file for the program has to be an ASCII character set and consists of a header and data of grid, big and small components for particular orbital. Output is given as plot in the program window as well as the exported graphical files in the Encapsulated PostScript format. The program is compatible with the GRASP relativistic atomic structure package and can be used to plot its radial orbital wavefunction output data files.pl
dc.abstract.plProgram działający w środowisku Wolfram Mathematica. Pozwala rysować oraz porównywać zestawy danych dla części radialnych rozwiazań numerycznych równania Diraca-Focka jako wizualnych funkcji. Plik wejsciowy dla programu musi zawierac dane w formacie ASCII oraz składać sie z nagłówka oraz danych dla współrzędnej niezależnej, dużej oraz małej składowej dla konkretnego orbitala. Wyjściem programu jest wykres wykonywany w oknie programu i pliki graficzne zapisane w formacieEncapsulated PostScript. Program jest przystosowany do współpracy z pakietem relatywistycznej struktury atomowej GRASP.pl
dc.affiliationWydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanejpl
dc.contributor.advisorBieroń, Jacek - 100014 pl
dc.contributor.authorChodkiewicz, Pawełpl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WFAISpl
dc.contributor.reviewerMarcinek, Roman - 100088 pl
dc.contributor.reviewerBieroń, Jacek - 100014 pl
dc.date.accessioned2020-07-24T08:31:18Z
dc.date.available2020-07-24T08:31:18Z
dc.date.submitted2012-09-04pl
dc.fieldofstudyfizyka teoretycznapl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/180563
dc.languageengpl
dc.subject.enDirac-Fock equation, GRASP, wavefunction, plot, orbitalpl
dc.subject.plrównanie Diraca-Focka, GRASP, funkcja falowa, wykres, orbitalpl
dc.titleGraphical applications for the Dirac-Fock programpl
dc.title.alternativeAplikacje graficzne dla programu Diraca-Fockapl
Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
Bieroń, Jacek - 100014
Chodkiewicz, Paweł
UJK/WFAIS
Marcinek, Roman - 100088
Bieroń, Jacek - 100014
2020-07-24T08:31:18Z
2020-07-24T08:31:18Z
2012-09-04
fizyka teoretyczna
eng
Dirac-Fock equation, GRASP, wavefunction, plot, orbital
równanie Diraca-Focka, GRASP, funkcja falowa, wykres, orbital
Graphical applications for the Dirac-Fock program