Zapisywanie przepisów kulinarnych w języku Ruby – biblioteka Kitchen

dc.abstract.enTraditional form of cooking recipe, which is commonly used on internet, doesn’t take advantage of all possibilities given by a computer. Kitchen library makes possible writing recipes in Ruby programming language. Recipes encoded this way are suitable for computing, still being easy to convert to text comprehensible to humans.In addition to description of the structure and process of creating the library the work includes its source code and Web application presenting sample recipes.pl
dc.abstract.otherStosowana w internecie tradycyjna forma przepisu kulinarnego nie wykorzystuje wszystkich możliwości, jakie daje komputer. Biblioteka Kitchen umożliwia zapisywanie przepisów w języku programowania Ruby. Tak zakodowane przepisy są przystosowane do przetwarzania komputerowego, a równocześnie można je automatycznie sprowadzić do formy tekstu zrozumiałego dla człowieka.Oprócz opisu struktury i procesu powstawania biblioteki praca zawiera jej kod źródłowy oraz internetową aplikację prezentującą przykładowe przepisy.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.contributor.advisorFlasiński, Mariusz - 127926 pl