dc.abstract.otherZadanie programowania nieliniowego bez ograniczeń to zadanie minimalizacji funkcji nieliniowej na całej jej dziedzinie. W pracy przedstawiono metody numeryczne rozwiązywania takiego zadania: metodę gradientów sprzężonych, metodę kierunków sprzężonych i metodę pełzającego sympleksu. Z eksperymentów przeprowadzonych przy użyciu programu komputerowego implementującego te metody wynika, że w ogólnym przypadku metoda gradientowa sprawdza się najlepiej z tych trzech, natomiast pozostałe dwie, bezgradientowe metody mogą znajdywać rozwiązanie w tych przypadkach, gdy metoda gradientowa zawodzi.pl
dc.affiliationWydział Matematyki i Informatykipl
dc.contributor.advisorOchal, Anna - 131110 pl
dc.contributor.authorSzczygieł, Barbarapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WMI2pl
dc.contributor.reviewerDenkowski, Zdzisław - 127715 pl
dc.contributor.reviewerOchal, Anna - 131110 pl
dc.date.accessioned2020-06-29T23:08:35Z
dc.date.available2020-06-29T23:08:35Z
dc.date.submitted2010-01-12pl
dc.fieldofstudyinformatyka ogólnapl
dc.identifier.apddiploma-42087-439pl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/160039
dc.subject.otheroptymalizacja, programowanie matematyczne, analiza numerycznapl
dc.titleWybrane metody numeryczne rozwiązywania zadań programowania nieliniowego bez ograniczeń.pl
dc.title.alternativeSelected numerical methods for solving problems of unconstrained nonlinear programming.pl
dc.abstract.otherpl
Wydział Matematyki i Informatyki
Ochal, Anna - 131110
Szczygieł, Barbara
UJK/WMI2
Denkowski, Zdzisław - 127715
Ochal, Anna - 131110
2020-06-29T23:08:35Z
2020-06-29T23:08:35Z
2010-01-12
informatyka ogólna
diploma-42087-439
dc.subject.otherpl
optymalizacja, programowanie matematyczne, analiza numeryczna

Pogorska Wola
Katowice