Bloger jako lider opinii. Studium przypadku.

dc.abstract.enThe aim of the work is to examine how shaping one's own image and perception by receivers influences building the position of the leader of opinion or authority on the example of Nicole Sochacki-Wójcicka, using nickname @mamaginekolog. Research topics include finding answers to the following questions: Is @mamaginekolog recognized as an authority? Is he in the role of an opinion leader? And why? What makes her stand out from other bloggers / opinion leaders who run blogs on similar topics? What qualities should an authority have? What is the role of opinion leaders and how do they affect the consumer market? The research methods used in this work are case study, questionnaire, observation and desk research.pl
dc.abstract.plCelem pracy jest zbadanie, jak kształtowanie własnego wizerunku oraz postrzeganie przez odbiorców wpływa na budowanie pozycji lidera opinii lub autorytetu na przykładzie Nicole Sochacki-Wójcickiej, używającej nicku @mamaginekolog. Problematyka badawcza obejmuje znalezienie odpowiedzi na następujące pytania: Czy @mamaginekolog jest uznawana za autorytet? Czy występuje w roli lidera opinii? I dlaczego? Co wyróżnia ją spośród innych blogerek/liderek opinii, które prowadzą blogi o podobnej tematyce? Jakie cechy powinien posiadać autorytet? Jaka jest rola liderów opinii oraz jaki mają wpływ na rynek konsumencki? Metodami badawczymi zastosowanymi w tej pracy jest studium przypadku, ankieta, obserwacja oraz analiza materiałów zastanych.pl
dc.affiliationWydział Zarządzania i Komunikacji Społecznejpl
dc.areaobszar nauk humanistycznychpl
dc.contributor.advisorPluszyńska, Annapl
dc.contributor.authorLis, Mariolapl
dc.contributor.departmentbycodeUJK/WZKSpl
dc.contributor.reviewerPluszyńska, Annapl
dc.contributor.reviewerBarańska, Marzenapl
dc.date.accessioned2020-07-27T23:44:30Z
dc.date.available2020-07-27T23:44:30Z
dc.date.submitted2019-07-04pl
dc.fieldofstudyzarządzanie mediamipl
dc.identifier.apddiploma-132439-197476pl
dc.identifier.urihttps://ruj.uj.edu.pl/xmlui/handle/item/234887
dc.subject.enauthority – blogger – opinion leaderpl
dc.subject.plautorytet – bloger – lider opiniipl
dc.titleBloger jako lider opinii. Studium przypadku.pl
dc.title.alternativeBloger as the opinion leader. Case study.pl
Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej
obszar nauk humanistycznych
Pluszyńska, Anna
Lis, Mariola
UJK/WZKS
Pluszyńska, Anna
Barańska, Marzena
2020-07-27T23:44:30Z
2020-07-27T23:44:30Z
2019-07-04
zarządzanie mediami
diploma-132439-197476
authority – blogger – opinion leader
autorytet – bloger – lider opinii
Bloger jako lider opinii. Studium przypadku.
Bloger as the opinion leader. Case study.

Zwolle
Torun